Мета – захист міжнародної фінансової системи.

FATF (Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей) у п’ятницю, 24 лютого, повністю призупинила членство Росії в організації.

Про це повідомила «Європейська правда» з посиланням на запис Єврокомісара з торгівлі Валдіса Домбровскіса у Twitter.

«За підсумками засідання, що тривало з 22 по 24 лютого, у FATF заявили, що триваюча та посилювана агресивна війна російської федерації проти України суперечить принципам FATF щодо сприяння безпеці та цілісності глобальної фінансової системи та зобов’язанням щодо міжнародного співробітництва та взаємної поваги… У результаті сьогодні Пленарне засідання FATF призупинило членство російської федерації», – йдеться в повідомленні.

Також, Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей закликала країни-члени FATF бути пильними щодо поточних і нових ризиків від обходу заходів, вжитих проти рф з метою захисту міжнародної фінансової системи.

Внаслідок цього (внесення рф в чорний список FATF – ред.) будь-які фінансові операції, які здійснюються з росії чи на її користь, загальмуються і триватимуть тижнями. Це вдарить сильніше, ніж відключення окремих фінустанов від SWIFT – адже стосуватиметься всіх російських банків без винятку.

Нагадаємо, у листопаді 2022р. Україна ухвалила Закон на основі рекомендацій Єврокомісії щодо боротьби з відмиванням грошей.

Закон, серед іншого, встановлює недопущення до керівництва та управління банками, платіжними організаціями тощо осіб, які є громадянами російської федерації і білорусі.

Крім того, банки, платіжні організації тощо мають обов’язкового звітувати про порогові операції (400 тисяч гривень і більше) із суб’єктами, пов’язаними з росією та/або білоруссю.

Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну міжнародні експерти склали петицію з проханням внести рф в чорний список FATF.

Також ми повідомляли:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

«Плодами отруйного дерева» визнав суд експертизу пістолета з глушником
СБУ знайшла диверсанта в Дніпропетровській обласній раді