Фонд гарантування вкладів фізичних осіб забезпечив перерахування 17 мільярдів гривень з рахунків російських банків, які ліквідуються, до спеціального фонду державного бюджету.

Про це повідомила пресслужба Фонду.

Зокрема, з рахунків ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» та АТ «Міжнародний резервний банк», що ліквідуються, перерахували кошти у розмірі: 3,169 мільярди гривень; 4,672 мільйонів євро; 372,2 мільйонів доларів США; 53.227 фунтів стерлінгів; 917.426 швейцарських франків; 43.903 злотих.

Рішення прийняла виконавча дирекція Фонду на виконання рішення РНБО «Про примусове вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів» та розпорядження Кабінету міністрів «Деякі питання проведення примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів».

Нагадаємо, Фонд розпочав ліквідацію зазначених вище банків 25 лютого на підставі рішень правління Національного банку України.

Раніше «Антикорупційне Придніпров’я» повідомляло, що до держбюджету України надійшли перші три мільярди від націоналізації банків з рф.

Йдеться про залишки коштів на рахунках українських дочірніх банків «Сбербанку» і «Веб.РФ» («Міжнародний резервний банк» та «Промінвестбанк»), націоналізація корпоративних прав та фінансових активів яких відбулась за рішенням РНБО від 11 травня 2022 року.

«Надходження коштів до спеціального фонду державного бюджету за кодом класифікації доходів бюджету 21085000 «Кошти, отримані у зв’язку з виконанням Закону України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів» становить 3 мільярди 169 мільйонів гривень», – заявили в Казначействі. 

Зазначається, що перерахунок коштів здійснив Фонд гарантування вкладів фізичних осіб у грудні.

Також у Фонді на додатковий запит групи аналітиків Trap Aggressor уточнили, що перший перерахований транш до держбюджету був у гривнях. Незабаром очікується ще один транш коштів, які зберігаються на рахунках у вилучених російських банках в іноземних валютах. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

ТОВ-новачок освоює бюджетні освітянські кошти зі швидкістю 549 тис./доба
Громадянин росії володіє приватним підприємством у Дніпрі зі статутним 700 тисяч гривень