Бельгія заморозила 50,5 млрд євро коштів, що належать людям, компаніям та іншим юридичним особам, які потрапили під санкції після вторгнення Росії в Україну.

Про це пише «Європейська правда» з посиланням на De Morgen.

Зазначені кошти включають всі види фінансових активів, включаючи гроші та акції, які знаходяться в Бельгії і якими володіють 1229 осіб і 110 інших організацій, таких як російські політики, олігархи, банки та компанії, на яких накладено санкції.

Деякі санкції були введені після анексії Росією українського Кримського півострова в 2014 році, але більшість було введено після вторгнення в Україну в лютому.

У Федеральній службі державних фінансів Бельгії не уточнили, у кого з фізосіб чи компаній заморожено найбільші суми: «Все, що ми можемо сказати про це, це те, що під час останньої хвилі санкцій ми знайшли імена, чиї активи були заморожені».

Останні пакети санкцій додали до списку кілька банків, таких як Сбербанк (найбільший російський банк) і ВТБ Банк, один із найбільших банків Росії, найбільшим акціонером якого є держава.

Як повідомлялося, загальна сума пов’язаних із Росією активів, заморожених у зв’язку із запровадженими проти РФ санкціями, у Франції попередньо становить 1,2 мільярда євро.

Нагадаємо, сума російських активів, заморожених західними партнерами, становить близько $350 мільярдів. Ці кошти мають піти на повоєнну відбудову України. 

Заступниця міністра юстиції Ірина Мудра зазначила, що ця сума є активами Центробанку Росії, які після закінчення війни союзники мають передати Україні як репарації. Водночас ця сума не є остаточною, бо західні країни також заблокували активи російських олігархів і бізнесу, які підтримують і фінансують режим Кремля.

«Також з відкритої інформації, з відкритих джерел відомо, що кошти російських олігархів і бізнесів, які заморожені по всьому світу, становлять близько $1 трильйона. Тому насамперед фонд (для відновлення України. – Ред.) має наповнюватися цими активами», – заявила Мудра.

За її словами, партнери вже починають вносити законодавчі ініціативи для конфіскації активів РФ на користь України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Фірма з Кривого Рогу, яка займається оптовою торгівлею будматеріалами, має зв’язки з росією
У Дніпрі зареєстрована мережа фірм з дослідження громадської думки, власники яких прописані у рф