Рішення вступило в законну силу.

Суд виправдав одного з членів організованого злочинного угруповання (ОЗУ) на чолі з замголови Дніпра, в якого вилучили вогнепальний пістолет калібру 9 мм з глушником та патрони.

Про це йдеться у вироку по справі № 206/35/22, опублікованому в Єдиному держреєстрі судових рішень.

Обвинувачений – Ткаченко Вадим Сергійович, 14.05.1987 р.н., ІПН 3191004138 – в силу ст. 89 (Строки погашення судимості) КК України раніше не судимий, як ФОП був зареєстрований за адресою: м. Дніпро, Самарський район, вул. Немировича-Данченка, будинок 48, квартира 24.

Про Вадима Ткаченка півтора роки тому у публікації «Замість ОЗУ на чолі з замголови Дніпра покарання отримав один-єдиний цап-відбувайло» ЗМІ вже писали як про особистого охоронця Олександра Желєзньова. За даними слідства, з бюджету Дніпра десятки мільйонів гривень перераховуються на надання рекламних та маркетингових послуг (висвітлення діяльності Дніпровської міської ради, її виконавчих органів, посадових осіб та депутатів через засоби масової інформації) на ФОПів і обготівковуються ОЗУ.

Крім пістолета з глушником та 4-ма патронами, при обшуку за адресою реєстрації ФОПа Ткаченка В.С. 20 червня 2020 року також вилучили $70 тис. та 30 тис. євро, але суд повернув кошти Ткаченку як такі, що йому надав для тимчасового зберігання охоронюваний ним Желєзньов.

Мати Ткаченка та сам охоронець суду пояснили, що пістолет – померлого батька:

«Батько полюбляв полювати, бо з компанією своїх друзів виїжджав на полювання».

Слідство представило висновок експерта КЗ «Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи» ДОР»: в змивах з пістолету та з глушника молекулярно-генетичний порівняльний аналіз виявив співпадіння змішаних генотипів контактних слідів, схожих за більшістю генетичних ознак з генотипом Вадима Ткаченка.

Однак суддя Самарського районного суду м. Дніпропетровська Кушнірчук Роман Олексійович зауважив:

«експертом однозначно не підтверджено, що походження слідів є саме від ОСОБА_1 (Вадима Ткаченка – авт.), а лише зазначається про виявлені співпадіння змішаних генотипів контактних слідів в змивах з генотипом ОСОБА_1, а їх походження від нього лише не виключається».

Більш того суддя,

«керуючись доктриною «плодів отруйного дерева»,

визнав висновок експерта та всі базові документи та речові докази слідства недопустимими, бо у квартирі по вул. Немировича-Данченка під час обшуку знаходилися сторонні особи, до того ж слідство не забезпечило

«повного фіксування обшуку житла за допомогою аудіо- та відеозапису»,

Також, докази були здобуті у кримінальному провадженні за № 42019040000000534 від 08.08.2019 року, а не у даному кримінальному провадженні за №42021040000000013 від 06.01.2021 року.

У підсумку, суддя Кушнірчук визнав Вадима Ткаченка невинуватим

«у зв`язку з недоведеністю вчинення обвинуваченим кримінального правопорушення».

Прокуратура подала апеляцію, в якій зокрема просила роз’яснити:

«чому учасники слідчої дії (працівники поліції) є сторонніми особами, а виконання вимог ч.6 ст.236 КПК є порушенням вимог закону».

Не відповівши, судова колегія Дніпровського апеляційного суду у складі головуючого судді Руденка Віталія Валентиновича, суддів Коваленка Василя Дмитровича та Рябчун Олени Вікторівни натомість повністю підтримала позицію судді Самарського райсуду і залишила апеляцію без задоволення.

05 січня 2023 року рішення набрало законної сили.

Також ми повідомляли:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

В Дніпрі вмерла Єдина система місцевих петицій: не підтримали жодну
Пленарне засідання FATF призупинило членство рф