Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо захисту фінансової системи України від дій держави, яка здійснює збройну агресію проти України.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Закон, серед іншого, встановлює недопущення до керівництва та управління банками, платіжними організаціями тощо осіб, які є громадянами російської федерації і білорусі. 

Крім того, банки, платіжні організації тощо мають обов’язкового звітувати про порогові операції (400 тисяч гривень і більше) із суб’єктами, пов’язаними з росією та/або білоруссю.

Також норми закону враховують рекомендації Єврокомісії щодо боротьби з відмиванням грошей за стандартами Групи з розроблення фінансових заходів боротьби з відмивання грошей (FATF).

“Реалізація норм закону сприятиме виявленню та зупиненню фінансових операцій пов’язаних з державами, які здійснюють збройну агресію проти України, а також покращить відповідність національного законодавства міжнародним стандартам у сфері запобігання та протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму.

Прийняття закону було частиною домашнього завдання для України як кандидата у члени ЄС”, – пояснили в Мінфіні.

Нагадаємо, раніше президент України ввів у дію санкції проти російських олігархів, які раніше запровадив Захід.

Зокрема, Зеленський своїм указом ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 19 жовтня щодо запровадження санкцій на 1.374 компанії та 256 російських бізнесмени.

Чимало з них мають активи також і в Україні.

Як раніше повідомлялося, пакет санкцій є синхронізаційним – влада запровадила заходи, які синхронізуються з раніше запровадженими санкціями ЄС і США.

Серед найбільш відомих підсанкційних осіб є:

  • Михайло Фрідман та його родина. Російський олігарх Фрідман є засновником та головним акціонером Letter One та «Альфа-груп». До LetterOne входить, зокрема, Borjomi International, чия дочка, IDS Group Ukraine є ексклюзивним імпортером води «Боржомі» в Україні та представлена низкою брендів, як-от водами «Моршинська» та «Миргородська».

Крім того, до LetterOne входить нідерландська компанія Veon, яка є акціонером мобільного оператора «Київстар».

В Україні одним з основних активів олігарха є «Альфа-банк Україна», головними акціонерами якого через люксембурзьку ABH Holdings S.A є сам Фрідман (32,86%) та Андрій Косогов (40,96%). Останній також потрапив під українські санкції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Білоруси на Дніпропетровщині є співвласниками декількох фірм, у тому числі з утеплення фасадів
Державна тканинна компанія білорусі має представництво у Дніпрі із капіталом півмільйона гривень