Суд, за ініціативи Бюро економічної безпеки (БЕБ), наклав арешт на товарні знаки кіпрської компанії вартістю понад 2 мільярди гривень. 

Про це повідомила пресслужба БЕБ. 

Офшорну компанію використовувала українська фінансова установа під час виведення активів за межі України. Український банк, його материнський банк у рф та офшорна компанія пов’язані між собою єдиними бенефіціарними власниками, серед яких відомий російський олігарх.

За даними «Економічної правди», йдеться про «Альфа-груп», співвласник якої Михайло Фрідман (на фото). 

Детективи Бюро економічної безпеки викрили групу осіб, які через підконтрольні кіпрські компанії та приватний банк в Україні здійснювали злочинну діяльність з виведення активів банку під виглядом виплати роялті за використання торгових знаків. 

Слідство встановило, що торгові знаки раніше належали материнському банку у російській федерації, а у 2021 році, з метою використання умов пільгового оподаткування, були переоформлені на кіпрського нерезидента. 

Співробітникам Бюро економічної безпеки та Офісу Генерального прокурора також стало відомо, що за час, коли торгові знаки належали «Альфа-Банку» з рф, за 3 роки їх використання український підрозділ «Альфа-Банку» сплатив 1,4 млн грн. 

А вже після переоформлення прав на ці ж торгівельні знаки на офшорну компанію, величина ставки роялті для їх використання в Україні збільшилася у понад 1200 разів, що еквівалентно $16,4 млн. Менш ніж за рік використання цих знаків приватний банк в Україні сплатив на адресу переоформленого на Кіпрі російського «Альфа-Банку» понад 248 млн грн.

Досудове розслідування у кримінальному проваджені здійснюють детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки за оперативного супроводження Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції та за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора.

Нагадаємо, суд арештував активи кіпрської компанії російських власників «Альфа-Банку» Україна на 12,4 млрд грн.

За даними слідства, російський олігарх та бізнесмени, використовуючи схему із фіктивними угодами, легалізували активи кіпрських компаній на загальну суму 1 мільярд 100 мільйонів гривень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Росіянин співволодіє підприємством з виробництва виробів з деревини у Кам’янському
Росіянин володіє фірмою у Кривому Розі, яка займається торгівлею агропродукцією