Покарання буде ще болючішим, ніж відключення банків рф від SWIFT.

Петицію із закликом виключити російську федерацію з FATF (Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей) та внести рф в чорний список FATF закликають підписати експерти.

«Внаслідок цього (внесення рф в чорний список FATF – авт.) будь-які фінансові операції, які здійснюються з росії чи на її користь, загальмуються і триватимуть тижнями. Це вдарить сильніше, ніж відключення окремих фінустанов від SWIFT – адже стосуватиметься всіх російських банків без винятку», – пояснює аналітична платформа YouControl.

Цю петицію підготували Євген Воробйов (магістр права, політичний консультант, колишній експерт Національного банку України) та Сергій Рибченко (експерт міжнародної організації з протидії відмиванню коштів та фінансових злочинів).

Вже підписали петицію, Наталія Яресько (ексміністерка фінансів України), Мартен Гроотхейзен (прокуратура Нідерландів), Олександр Тайманс (експерт з бенефіціарної власності, Бельгія), Ян Річардсон (британський прокурор у відставці, Сполучене Королівство), Саманта Шин (експерт з питань боротьби з фінансовими злочинами та юридичних консультацій, Канада), Тімоті Еш (економіст, Великобританія), Андерс Ослунд (економіст, США), Йохан ван дер Влист (міжнародний фінансовий радник, Нідерланди).

«В петиції зазначено, що FATF ще 4 березня визнала, що дії російської федерації суперечать основним принципам FATF і є грубим порушенням її зобов’язань. FATF пообіцяла «переглянути роль росії в FATF» і «розглянути, які майбутні кроки необхідні для підтримки цих основних цінностей».

Однак ця риторика не супроводжувалася жодними значущими діями протягом наступних двох тижнів. Така бездіяльність дає підстави підозрювати, що FATF не дотримується основних принципів, закріплених у її установчих документах.

Методи, які російські збройні сили застосовують у своїй війні проти України, вказують на те, що російська федерація займається терористичною діяльністю як державний актор, саме цьому FATF має запобігти. Російська федерація стала найбільш санкціонованою державою у світі. Ймовірно, що спроби росії обійти режим санкцій та утриматися від добросовісної співпраці з іншими юрисдикціями серйозно поставлять під загрозу цілісність світової фінансової системи», – пише Finclub.net.

Якщо ви бажаєте підписати цю петицію, це можна зробити за цим посиланням.

Крім громадськості та експертів, ініціативу про виключення росії з FATF як держави підтримують Міністерство закордонних справ України, Держфінмоніторинг, Верховна Рада та інші держоргани.

«Оскільки росія робить в Україні дедалі більше варварських звірств, її треба виключити з усіх цивілізованих організацій та платформ. Ми закликаємо всі країни-члени FATF негайно виключити росію з консорціуму та внести її до чорного списку FATF», – заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Перед цим голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що «керівництво парламенту України надіслало звернення до Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей (FATF) з проханням включити рф до чорного списку FATF та якнайшвидше виключити рф з числа країн-членів FATF».

Державна служба фінансового моніторингу України (Держфінмоніторинг) тримає це питання на контролі і нагадує, що внесення росії до чорного списку та її виключення із членства у FATF було ініційоване їх листами від 27.02.2022 № 1-вс/210-09, від 04.03.2022 № 3-вс/210-09, від 05.03.2022 № 5-вс/210-09). Служба звернулася до депутатів Європарламенту та депутатів парламентів держав-членів FATF з проханням сприяти подальшому санкціонуванню рф.

Крім цього, Держфінмоніторинг також просить внести в чорний список FATF республіку білорусь.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

«Російський слід»: «Дніпровський завод спеціального обладнання» належить громадянину росії
Виробник напівфабрикатів “Продукти Єрмоліно” належить мешканцю Москви