Частина друга. «Фунти»

22 червня Третій апеляційний адміністративний суд відмовив КП «Організаційно-аналітична служба» Дніпровської міської ради у задоволенні скарги на Східний офіс Держаудитслужби.

Таким чином, набуло законної сили рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.02.2023, згідно якого ФОП Копач Вадим Богданович мусить відшкодувати Комунальному підприємству «Організаційно-аналітична служба» Дніпровської міської ради (КП «ОАС» ДМР) 2.179.975,0 гривень, а КП, у свою чергу, поверне ці кошти до Резервного фонду міського бюджету Дніпра.

Нагадаємо, КП «ОАС» ДМР підпорядковується Департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради. А цей департамент, у свою чергу, підпорядковується заступнику міського голови Дніпра Олександру Сидоренку. Який також є депутатом Дніпровської міської ради від забороненої партії «Опозиційна платформа – За Життя».

Відповідно до постанови Третього апеляційного адміністративного суду та рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду  у справі № 160/20604/22,

«на порушення вимог підпункту 2 пункту 1 Постанови КМУ №169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» із змінами, Підприємством (КП «ОАС» ДМР – авт.) здійснено закупівлю за номером ID: UА-2022-04-25-002161-а, відповідно до якої зайво отримані та витрачені грошові кошти в сумі 2.179.975,0 грн. на оплату наданої послуги за період з 07.03.2022 по 30.03.2022 згідно з укладеним договором від 31.03.2022 №19/07.03 без затвердженого рішення Замовника (КП «ОАС» ДМР – авт.) необхідного переліку та обсягу послуг, внаслідок чого місцевому бюджету завдано матеріальної шкоди (збитків) на суму 2.179.975,0 гривень».

Як свідчать, дані, які містяться у документах судів, з початком повномасштабного вторгнення рф, КП «ОАС» ДМР посиленими темпами витрачало кошти платників податків на «висвітлення діяльності» міського голови Дніпра, депутатів та посадових осіб Дніпровської міської ради.

Більш того, як свідчить угода між цим КП та ФОП Копач Вадим Богданович від 31.03.22, воно заплатило даному ФОПу за нібито надані послуги з розміщення публікацій у нібито інтернет-виданнях… до укладення угоди!

Більш того, аби здійснити цю оплату, за рішеннями депутатів та посадових осіб Дніпровської міської ради «Організаційно-аналітичній службі» було перераховано кошти Резервного фонду міського бюджету Дніпра.

«Оскільки положеннями пункту 10.2 розділу Х договору від 31.03.2022 №19/07.03 передбачено застосування його умов сторонами з 07.03.2022 по 30.03.2022 (включно), а матеріали справи не містять доказів, які б поза розумним сумнівом підтвердили виконання скаржником (КП «ОАС» ДМР – авт.) приписів підпункту 2 п.1 Постанови №169 у період з 07.03.2022 по 30.03.2022 (включно) для закупівлі послуг на висвітлення діяльності Дніпровської міської ради, її виконавчих органів, посадових осіб та депутатів через засоби масової інформації – в мережі інтернет, колегія суддів вважає, що відповідач обґрунтовано дійшов висновку про порушення позивачем положень підпункту 2 п.1 Постанови №169, у зв`язку з чим, спірна вимога відповідача №040406-15/6818-2022 від 30.11.2022 року є правомірною.

В свою чергу, доводи скаржника про те, що договір від 31.03.2023 №19/07.03 укладено з дотриманням положень підпункту 2 пункту 1 Постанови №169, свого підтвердження не знайшли», – зазначається у тексті постанови Третього апеляційного адміністративного суду.

КП «Організаційно-аналітична служба» не оприлюднила у «Прозорро» жодних документів ФОП Копач Вадим Богданович (він був єдиним учасником торгів), у зв’язку з чим виникає сумнів, що ці документи взагалі подавалися і закупівлю у принципі проведено з дотриманням норм діючого законодавства.

Тим більш, що на момент укладання угоди з ФОП Копач вищевказане КП вже мало укладену угоду на розміщення публікацій в інтернет-виданнях – з ФОП Храпко Олександром Ігоровичем (21.03.22) на суму 7.200.000 гривень до кінця 2022 року. Документи цієї закупівлі оприлюднено у «Прозорро».

Цікаво, що ФОП Храпко надав гарантійний лист від видання «Дніпро Оперативний» dnepr.express, підписаний дружиною депутата Дніпровської районної ради від партії «Пропозиція» Літвінова Ігоря Володимировича Дар’єю, а гарантійний лист від видання «Дніпро Оперативний» dnepr.express, наданий його конкуренткою на торгах – ФОП Шоботенко Тетяною Станіславівною підписав сам пан Літвінов.

Гарантійний лист від видання «Днєпр. Главноє» glavnoe.dp.ua ФОП Храпко підписав ФОП Баршак Єгор Романович, а ФОП Шоботенко – ФОП Сергєєва Олена Миколаївна. Ми писали про те, що, згідно даних виконавчої служби, власником домену glavnoe.dp.ua є «неіснуюча особа».

ФОП Сергєєва отримала з бюджету Дніпра у січні поточного року 4,8 млн грн на «висвітлення діяльності Дніпровської міської ради, її виконавчих органів, посадових осіб та депутатів через засоби масової інформації» у соціальних мережах (3.200 публікацій у «Фейсбуці» вартістю 1.200 грн кожна і 480 публікацій у «Телеграмі» вартістю 2.000 грн кожна).

Ми також повідомляли, що у 2020 році вона була кандидаткою на посаду міського голови Дніпра. Але з огляду на те, що про її передвиборчу кампанію майже нічого не відомо, ймовірно, вона була технічною кандидаткою. Тобто її зареєстрували для посилення одного з основних кандидатів. Вочевидь, Бориса Філатова, адже наразі вона надає послуги структурам Дніпровської міськради.

Восени 2021 року Департамент з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформполітики ДМР проводив тендер на висвітлення діяльності міської влади у соцмережах. Для того, щоб він відбувся, потрібні щонайменше два конкуренти. Тож окрім переможниці Олени Сергєєвої на конкурсні торги подалося ТОВ «Айк’Ю діджитал груп» директором якого був депутат Дніпровської райради від «Пропозиції» Літвінов Ігор Володимирович, а одним із засновників та першим директором – Баршак Єгор Романович. Цікаво, що незадовго до цього Сергєєва приймала участь у іншому тендері, де зазначила, що надавала аналогічні послуги раніше. Зокрема, послуги із таргетованої реклами у березні-серпні 2021 року – сайту dnepr.express. Послуги замовляло все те ж ТОВ «Айк’Ю діджитал груп». Ця фірма, до речі, також отримує від органів лвди кошта за «висвітлення діяльності».

На картку Баршака Є. Р. збиралися кошти за «закликом депутата Дніпровської міської ради від партії «Пропозиція» Олексія Безуглого (який, за даними «Ліц», є чоловіком сестри Ігоря Літвінова)» на купівлю вантажівки.

Підтвердження пов’язаності Баршака з депутатом Дніпровської міської ради від партії «Пропозиція» Олексієм Безуглим

Також, Літвінов та Баршак разом збирали кошти на свої картки.

Підтвердження пов’язаності Літвінова з Баршаком, який «конкурує» в Prozorro з дружиною Літвінова

Гарантійні листи від видання «Горсовет» gorsovet.com.ua ФОП Храпко та ФОП Шоботенко отримали від ФОП Желковська Тетяна В’ячеславівна, яка, за даними «Ліц», не є власником домену gorsovet.com.ua, і взагалі не мала юридичних стосунків з даним виданням (якщо його можна так назвати).

У межах розслідування, яке вийшло у лютому поточного року, журналіст поспілкувався з учасниками вищевказаних тендерів ФОП Вадимом Копачем та ФОП Олександром Храпком.

ФОП Храпко О.І. спочатку поцікавився, на яких підставах він має відповідати на наші питання, а коли отримав відповідь з посиланням на норми Закону України «Про інформацію», попросив переслати запит на електронну пошту, вказану у тендерній пропозиції.

Звісно, ми навідалися і до нього за місцем постійної реєстрації – це приватний сектор у віддаленому від середмістя Дніпра мікрорайоні, але на дверях не було дзвінка і на стук ніхто не вийшов. Сусіди також не змогли пояснити, чи проживає хтось за даною адресою.

ФОП Копач В.Б. (отримав на «висвітлення» найбільше – 18,5 млн грн з 32-х) заявив, що телефоном зараз говорити не може, просив перетелефонувати наступного дня. Увечері наступного дня ми прийшли за адресою, яку він вказав у тендерній документації як місце реєстрації, але на дзвінки та стук у двері ніхто не відповів.

Іван Красіков

Публікація журналістських матеріалів щодо діяльності фізичних осіб та ЗМІ, які отримують кошти бюджету Дніпра на «висвітлення діяльності Дніпровської міської ради, її виконавчих органів, посадових осіб, депутатів та комунальних підприємств через засоби масової інформації», здійснюється у межах проєкту ГО «Люстраційна Антикорупційна Рада Придніпров’я» за підтримки Інституту Масової Інформації.

Думки і твердження, висловлені у матеріалах, не обов’язково співпадають з позицією Інституту Масової Інформації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

З близької Корбану СК «Стройінвест» суд стягнув борг
Засуджений за двома статтями чиновник програв апеляцію