Знайомим і родичам кумів теж «капає» бюджетна гривня.

Дніпровська міська рада витратила торік десятки мільйонів гривень на рекламні та маркетингові послуги. Лише Комунальне підприємство «Організаційно-аналітична служба» Дніпровської міської ради витратило у 2022-ом 54,8 мільйона (п’ятьдесят чотири млн 800 тис.) гривень на піар чиновників, не дивлячись на війну і потреби армії в оснащенні та озброєнні. Оплачуються тисячі сюжетів, публікацій та біллбордів, нагальної потреби в яких немає, а комунальні підприємства та ФОП, які витрачають на це кошти платників податків, ретельно приховують інформацію щодо себе та своєї діяльності. Бо частина грошей, виділених на «висвітлення» розподіляється по кишенях причетних до міської влади осіб?

Яскравим показником «розпилу» бюджетних коштів на «інформаційних послугах» та «висвітлення діяльності» є закупівлі Комунального підприємства «Дніпровська міська студія телебачення» Дніпровської міської ради (КП «ДМСТ»; телеканал «ДніпроТБ»). Щодо відповідності результатів діяльності цього підприємства потребам містян можна сперечатися – журналісти пишуть про нього багато років. Головний висновок: КП перш за все захищало та захищає інтереси тих, хто займає посади у міській раді.

Наприклад, постійним переможцем тендеру «Дніпровської міської студії телебачення» «Рекламні та маркетингові послуги (Послуги щодо поширення інформаційних продуктів КП «ДМСТ» в мережі Інтернет)» є ТОВ «Айк’ю Діджитал Груп». Три роки його конкурентом була ФОП Тарасенко Олена Миколаївна, а у 2020 році ТОВ конкурувало з ФОП Василенко Сергій Володимирович. Директором і одним з засновників ТОВ «Айк’ю Діджитал Груп» є Літвінов Ігор Володимирович – депутат Дніпровської районної ради від партії «Пропозиція» членом якої, також, є і міській голова Дніпра Борис Філатов.

Минуло року пан Літвінов додав до своєї тендерної пропозиції гарантійні листи від низки інтернет-видань, як вимагали умови торгів у ProZorro. Від видання «Дніпро оперативний» підписалася його дружина Дар’я, від видання «ДнєпрЧас» – його сестра Оксана Безугла, від видання «Дніпровська панорама» – його бізнес-партнер, співзасновник ТОВ «Айк’ю Діджитал Груп» Андрій Борисенко, від «Дніпро. Головне» – Тетяна Желковська, хоча ми раніше писали, що виконавчою службою встановлено – власником домену даного видання є «неіснуюча особа», а Желковська до останнього часу перебувала за кордоном.

До речі, на гарантійних листах від «Дніпровської панорами» та «Дніпро. Головне» вказані однакові контактні номери телефонів. У розмові з «Ліцами» Андрій Борисенко даний факт коментувати відмовився, порадивши надіслати інформаційний запит на адресу, вказану на гарантійному листі «Дніпровської панорами».

Ігор Літвінов і чоловік його сестри, депутат Дніпровської міської ради від партії «Пропозиція» Олексій Безуглий володіють 45% статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «Газета «Наше місто». Сергій Василенко, якій цього року став директором ТОВ, до цього фігурував у переліку його угод (до роздержавлення газети – коли редакція газети «Наше місто» ще була комунальним підприємством Дніпровської міської ради) як виконавець послуг з кур’єрської доставки примірників газети і, за даними джерел у міськраді, є давнім знайомим родини Безуглих.

До речі, ми перевірили адресу, яку Олексій та Оксана Безуглі в якості місця знаходження – мешканці кімнати у гуртожитку сказали, що перший раз чують про даних осіб і знімають кімнату зовсім в інших людей. Звісно – цієї нерухомості у власності родини немає.

Одним з найбільших клієнтів Товариства з обмеженою відповідальністю «Газета «Наше місто» є КП «Оздоровлення та відпочинок». Тільки цього року воно заплатило незрозуміло з якою метою за 9.000 комплектів річної підписки газети «Наше місто». Безугла Оксана Володимирівна фігурує у штатному розписі даного КП, який на сьогодні є доступним.

Комунальне підприємство «Оздоровлення та відпочинок», як і КП «Дніпровська міська студія телебачення» та «Організаційно-аналітична служба», підпорядковуються Департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради. А цей департамент, у свою чергу, підпорядковуються заступнику міського голови Дніпра Олександру Сидоренку. Який також обраний депутатом Дніпровської міської ради, але від партії «Опозиційна платформа – За Життя».

Пан Сидоренко – кум Оксани та Олексія Безуглих. З паном Безуглим його об’єднує більш ніж 20-ти річна спільна діяльність у Комітеті виборців України, ГО «Українська соціал-демократична молодь», Дніпропетровському обласному комітеті молодіжних організацій, Партії регіонів та Кіровській районній раді Дніпропетровська.

Цілком логічно, що маючи такі можливості та доступ до бюджетних коштів вищевказані особи за останні 8 років збільшили свої статки. І це при тому, що минулого року Кіровській районний суд Дніпропетровська пана Літвінова визнав винним у корупційному адміністративному правопорушенні, але до адміністративної відповідальності не притягнув, бо службові особи Управління стратегічних розслідувань Нацполіції з незрозумілих причин перевищили строк подання адміністративного протоколу до суду. Як нам пояснили у Центрі протидії корупції, визнання вини фігуранта без притягнення його до відповідальності не створює для нього якихось проблем.

У листопаді 2021 року Дар’я Літвінова стала власницею земельної ділянки у районі вулиці Передової, а раніше – BMW X5 2013 р.в. Ділянка знаходиться лише у декількох кілометрах від ділянок та двох будинків Оксани Безуглої, власницею яких вона стала у 2016-2017 роках.

Іван Красіков

Публікація журналістських матеріалів щодо діяльності фізичних осіб та ЗМІ, які отримують кошти бюджету Дніпра на «висвітлення діяльності Дніпровської міської ради, її виконавчих органів, посадових осіб, депутатів та комунальних підприємств через засоби масової інформації», здійснюється у межах проєкту ГО «Люстраційна Антикорупційна Рада Придніпров’я» за підтримки Інституту Масової Інформації. Думки і твердження, висловлені у матеріалах, не обов’язково співпадають з позицією Інституту Масової Інформації.

Фото анонсу – ІА «Мост-Дніпро».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вищий антикорупційний суд арештував ноутбук та два айфони Юрія Голика
У Дніпрі замовили висвітлення діяльності міської влади у Telegram-каналу з 10 підписниками