З початку повномасштабної війни Бюро економічної безпеки (БЕБ) ініціювало арешт активів приватних підприємців та компаній з росії та білорусі на 44 мільярди гривень. 

Про це повідомила пресслужба відомства. 

Серед найвагоміших арештованих активів:

– вагони з вантажем загальною вартістю близько 19 мільярдів гривень;

– активи фінансової установи (йдеться про Альфа-Банк) – 12,8 мільярдів гривень; 

– активи мережі автозаправних станцій приблизно на 2 мільярди гривень; 

– декілька торгівельних центрів вартістю 1,3 мільярда гривень. 

Наразі, майно орієнтовною вартістю один мільярд гривень отримало Нацагентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). З них 238 мільйонів гривень вже реалізовано в дохід держави.

Як раніше повідомляло «Антикорупційне Придніпров’я», Держбюро розслідувань сформували списки компаній в Україні, які пов’язані з росією/

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) дослідили понад 200 компаній у різних галузях економіки й сформували списки компаній, які належать російським структурам або громадянам.

На основі цієї роботи ДБР підготувало лист до Кабінету міністрів щодо винесення на розгляд Ради національної безпеки й оборони рішення з  примусового вилучення майна та застосування санкцій відносно компаній та осіб. 

Серед них:

ТОВ «Газпром Експорт» (дочірнє підприємство російського «Газпрому);

ТОВ «Межирічанський гірничо-збагачувальний комбінат»;

ТОВ «Морський спеціалізований порт «Ніка-Тера»;

ПАТ «Пентопак»;

ПрАТ «Вінницяпобутхім» (контролюється російською АТ «Невська Косметика»);

ТОВ «Татнєфть-АЗС-Україна» (засновник – російська «Татнєфть»);

ТОВ «Полтава-Капітал»;

ТОВ «Харків-Капітал» та інші юридичні особи та окремі діячі.

Також ще раніше за матеріалами Держбюро розслідувань РНБО вже ухвалила рішення щодо вилучення активів деяких російських компаній або на них вже накладені відповідні санкції. 

Серед них:

Майно народного депутата України Олексія Ковальова передано до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Загальна вартість власності становить понад 18,5 млн гривень. 

Завдяки роботі ДБР заблоковані активи ексміністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка. Це майно Захарченка та наближених до нього осіб на суму 1,4 млрд грн передано до АРМА, а також ініційовано питання щодо передачі майна в дохід держави. 

Накладено арешт на майно, рахунки та корпоративні права в України групи компаній російської «Татнефті». Транспортні засоби й об’єкти нерухомого майна цих компаній арештовані та передані в управління до Національного агентства з питань розшуку та менеджменту. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Власник дніпровської фірми, яка займається господарськими товарами, прописаний у Москві
Росіянин співволодіє підприємством з виробництва виробів з деревини у Кам’янському