Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) дослідили понад 200 компаній у різних галузях економіки й сформували списки компаній, які належать російським структурам або громадянам.

Про це повідомила пресслужба відомства. 

На основі цієї роботи ДБР підготувало лист до Кабінету міністрів щодо винесення на розгляд Ради національної безпеки й оборони рішення з  примусового вилучення майна та застосування санкцій відносно компаній та осіб. 

Серед них:

ТОВ «Газпром Експорт» (дочірнє підприємство російського «Газпрому);

ТОВ «Межирічанський гірничо-збагачувальний комбінат»;

ТОВ «Морський спеціалізований порт «Ніка-Тера»;

ПАТ «Пентопак»;

ПрАТ «Вінницяпобутхім» (контролюється російською АТ «Невська Косметика»);

ТОВ «Татнєфть-АЗС-Україна» (засновник – російська «Татнєфть»);

ТОВ «Полтава-Капітал»;

ТОВ «Харків-Капітал» та інші юридичні особи та окремі діячі;

Також ще раніше за матеріалами Держбюро розслідувань РНБО вже ухвалила рішення щодо вилучення активів деяких російських компаній або на них вже накладені відповідні санкції. 

Серед них:

Майно народного депутата України Олексія Ковальова передано до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Загальна вартість власності становить понад 18,5 млн гривень. 

Завдяки роботі ДБР заблоковані активи ексміністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка. Це майно Захарченка та наближених до нього осіб на суму 1,4 млрд грн передано до АРМА, а також ініційовано питання щодо передачі майна в дохід держави. 

Накладено арешт на майно, рахунки та корпоративні права в України групи компаній російської «Татнефті». Транспортні засоби й об’єкти нерухомого майна цих компаній арештовані та передані в управління до Національного агентства з питань розшуку та менеджменту. 

Нагадаємо, російська нафтова компанія «Татнефть» постачає нафтопродукти для потреб підрозділів міністерства оборони російської федерації.

Наразі арештовано 115 об’єктів нерухомого майна: нафтобази, заправні станції, нежитлові будівлі, земельні ділянки та 118 бензовозів і автомобілів.

Лише вартість корпоративних прав підприємств та рухомого майна, пов’язаних з «Татнефтью», складає близько 400 мільйонів гривень. Після оцінки нерухомого майна сума може зрости до двох мільярдів гривень.

Активи будуть передані Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), для здійснення заходів з управління ними.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Марганецькою фірмою з надання проживання в таборі володіє громадянка росії
Власник будівельної компанії у Кам’янському прописаний у росії