Співробітники Бюро економічної безпеки України розслідують кримінальне провадження за фактом легалізації російським олігархом та бізнесменами майна одержаного злочинним шляхом. 

Про це повідомляють в Бюро економічної безпеки.

За даними слідства, російський олігарх та бізнесмени, використовуючи схему із фіктивними угодами, легалізували активи кіпрських компаній на загальну суму 1 мільярд 100 мільйонів гривень.

У подальшому вони вивели частину активів з банківської системи України. Як повідомлялося раніше, за рішенням суду, на іншу частину цих активів, загальною сумою майже півмільярда гривень, було накладено арешт.

Детективи Бюро економічної безпеки також встановили, що кіпрське підприємство використовує рахунок в цінних паперах відкритий у фінансовій установі. Наразі є підстави вважати, що цінні папери, які знаходяться на рахунку, набуті шляхом використання фіктивних правочинів, відповідно вони є речовими доказами.

Рішенням суду накладено арешт на активи кіпрських компаній на загальну суму понад 12,4 мільярда гривень.

Як раніше повідомляла «Економічна правда», йдеться про Альфа Банк та кіпрські компанії, через які ним володіє олігарх Михайло Фрідман та його партнери. 

Альфа-Банк Україна підтвердив у коментарі ЕП, що рахунки з цінними паперами холдингової компанії ABHU, яка володіє 42,4% акцій Альфа-Банку Україна, заарештовано.

«Арешт рахунків ніяк не впливає на функціонування Альфа-Банку Україна та не має жодних наслідків для клієнтів», – повідомили у пресслужбі. Там стверджують, що «гроші не виводилися, а заводилися на холдингові компанії, рахунки яких відкрито в Альфа-Банку Україна». 

Як зазначається на сайті НБУ, через зареєстровані на Кіпрі ABH Holdings S.A та ABH Ukraine Limited бенефіціарами банку є російський бізнесмен Андрій Косогов (40,96%), Пьотр Авен (12,4%), Міхаіл Фрідман (32,86%). Також частки мають італійська банківська група UniCredit (9,9%) та Марк Фоундейшен з дослідження ракових захворювань (3,87%).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

В Україні наклали арешт на залізничні вагони російських компаній загальною вартістю понад 300 млн
Загалом в Україні арештували майна, яке пов’язане з росією, на понад 30 мільярдів гривень