Заява про злочин із ДБР, через СБУ, перекочувала у Криворізьке районне управління поліції, за місцем реєстрації журналіста «Люстраційної Антикорупційної ради Придніпров’я» (ЛАРП).

Приватна нотаріуска Любимова Ірина Юріївна, яка внесла зміни в Єдиний державний реєстр юросіб, видаливши кінцевого бенефіціарного власника ПрАТ «Кривий Ріг Цемент» (код 00292923) – громадянина країни-агресора російської федерації, скоїла державну зраду.

З такою заявою журналісти звернулися до Державного бюро розслідувань (ДБР).

Справа в тім, що у своїх пресрелізах ДБР постійно звітує, скільки зареєструвало кримінальних проваджень за статтею «Державна зрада».

Однак ДБР нашу заяву переслало в Службу безпеки України (СБУ), не повідомивши про це заявника.

Заступник начальника Головного слідчого управління СБУ Олександр Буряк листом від 21 червня повідомив журналісту:

«вказану заяву направлено до слідчого відділу УСБУ в Дніпропетровській області».

Начальник слідчого відділу управління СБУ на Дніпропетровщини Ігор Єна 30 червня повідомив:

«Ваша заява від 09.06.2022, яка 27.06.2022 надійшла до Управління СБ України в Дніпропетровській області, розглянута.

Згідно з ч. 5 ст. 214 КПК України, до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі – ЄРДР) вносяться відомості, зокрема, про короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведені потерпілим, заявником чи виявлені з іншого джерела.

За таких обставин внесенню до ЄРДР підлягають не будь-які заяви чи повідомлення, а лише ті, які містять достатні відомості про кримінальне правопорушення.

Викладена Вами інформація може містити ознаки кримінального правопорушення, що згідно ЗУ «Про службу безпеки України» та ст. 216 КПК України не відноситься до підслідності органів СБ України.

Вирішення по суті питань, викладених у заяві, згідно з вимогами ст. 216 КПК, покладено на органи Національної поліції України, у зв’язку з чим остання скерована до ГУНП в Дніпропетровській області з метою перевірки викладених обставин да для розгляду по суті».

Раніше ми повідомляли:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Москвич, який у соцмережах виступає проти путінської війни в Україні, володіє «Фабрикою сайтів» у Дніпрі
Власник декількох дніпровських фірм, які займаються нерухомістю, прописаний у росії