«Граничний строк перебування особи на такій посаді становить 12 місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану».

У період дії воєнного стану особи на державні посади призначаються без конкурсу.

Про це повідомила у відповіді на інформаційний запит голова Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, (АРМА) Олена Дума.

«Вступ на державну служба здійснюється шляхом призначення громадянина України на посаду державної служби за результатами конкурсу.

Абзацом першим частини п’ятої статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» встановлено, що у період дії воєнного стану особи призначаються на посади державної служби без конкурсного відбору, обов’язковість якого передбачена законом, на підставі поданої заяви, заповненої особової картки встановленого зразка та документів, що підтверджують наявність у таких осіб громадянство України, освіти та досвіду роботи згідно з вимогами законодавства, встановленими до відповідних посад. Граничний строк перебування особи на такій посаді становить 12 місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану», – пише голова АРМА Олена Дума.

Також вона додала копію наказу АРМА від 23.08.2023 №334/9-03-ос «Про призначення Клянцка М.В.».

Нагадаємо, у кінці серпня 2023 року стало відомо, що начальником Південно-східного міжрегіонального управління АРМА був призначений Клянцко Микола Васильович, відомий як «людина, яка «професійно і багаторічно» займається поборами, вимаганням хабарів та влаштуванням проблем для бізнесу».

До АРМА Клянцко працював заступником голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації (ДніпроОВА).

У той же час першим заступником ДніпроОВА був покровитель Клянцко Володимир Орлов, який у 2019-2021 р. очолював Південно-східне міжрегіональне територіальне управління АРМА.

Також повідомлялось, що нова голова АРМА Олена Дума у 2019-м провела пресконференцію «Оприлюднення фактів корупційної діяльності вищих посадових осіб України» з американським бізнесменом Семом Кісліном – радником і донором Руді Джуліані, ексадвоката колишнього президента США Дональда Трампа. Кіслін був основним рупором кампанії з дискредитації України та тодішнього кандидата в президенти США Джо Байдена.

Також, Олена Дума була «в тісних приватних стосунках з екс-керівником кримського управління Служби безпеки України Олегом Кулінічем». Зараз Кулініча судять за співпрацю з ФСБ Росії та видачу штатної зброї СБУ людям, які не мали стосунку до СБУ.

Також ми писали:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Родич Корбана, що втік, продовжує отримувати бюджетні кошти
Східний офіс Держаудитслужби проводить «пряму телефонну лінію»