Лише 07 лютого 2023 року головою Дніпропетровської ОДА був призначений Лисак Сергій Петрович (екс-начальник УСБУ В Дніпропетровській області з 19.07.2022р по 07.02.2023р), а вже встиг налагодити тісні дружні та ділові стосунки з командою заступників екс-голови ОВА Валентина Резніченка та братів Дубинських.

Новопризначений голова ОДА продовжив повноваження всіх заступників в ОВА, зокрема топ-корупціонерів Володимира Орлова (на фото анонсу), Миколи Клянцка, Максима Беспальчука.

Лише Ольга Горб недовго протрималась з Лисаком і була звільнена за дуже тісний зв’язок з Геннадієм Корбаном.

Микола Клянцко теж взагалі дуже скандальна фігура, як і його покровитель Володимир Орлов. Ці «друзі по зброї» багато років пліч о пліч будували корупційні схеми на державних посадах та вимагали кошти з бізнесу в Одесі.

Після призначення Лисака головою ОВА – Орлов посадив голову ОВА у «теплу ванну». Навіть поселився поруч з ним у ЖК «Comfort City» у Дніпрі. Для того, щоб «координувати» голову ОВА у повному обсязі та не давати йому багато волі керувати областю та бюджетними коштами.

До речі, Орлов у свій час був керівником Сумської та Луганської митниці. Працював в прокуратурі м. Києва та Генеральній прокуратурі України.

Сьогодні Орлов координує дозволи на виїзд чоловіків через систему «Шлях» під час дії воєнного стану. За цю «послугу» Орлов та його посіпаки встановили прайс – від $2.000 до $6.000.

Крім того, Орлов та його вірний посіпака Клянцко налагодили схему заробітку на Департаменті економіки ОВА, а саме – на Управлінні агропромислового комплексу, шляхом видачі відповідних субсидій та «пільг» аграрним підприємствам за відповідний «відкат». У кінці 2021 року у Дніпропетровській області розгорівся скандал через це. Але зв’язки та статки Орлова все зам’яли.

Нещодавно Орлов і Клянцко знайшли новий бізнес-проект в Дніпропетровській ОВА. Ці шахраї підм’яли під себе Департамент екології та природних ресурсів ОДА.

Слід відмітити, що Департамент має низки привабливих дозвільних таких як: дозвіл на викиди, оцінка впливу на довкілля, видача лісових ділянок в довгострокове тимчасове користування та інше. Орлов неформально призначив куратором екології Клянцка – людину яка «професійно і багаторічно» займається поборами, вимаганням хабарів та влаштуванням проблем для бізнесу.

По суті, Орлов підсовує Лисаку будь-які розпорядження, які той підписує, не замислюючись про ризики, наслідки та інше. Наприклад, документи щодо передачі коштів резервного фонду на закупівлю генераторів на космічні суми. Підрядники – звісно, друзі Орлова. При цьому закупівля мала здійснитись вже після блекаутів, тобто наприкінці весни 2023 року. До речі, резервний фонд на це не розрахований.

Орлов, як координатор медичної галузі, повністю корумпував системи в області. Всі закупівлі – за його вказівкою та з відкатом для пана Орлова.

Варто зазначити, що Дніпропетровська ОВА на всіх селекторних нарадах просить у ОП та Кабміну кошти з державного бюджету на відновлення водопостачання внаслідок підриву Каховської ГЕС, але при цьому витрачає шалені суми обласних коштів на ремонти (реконструкцію) водоводів, які взагалі поки що не потребують ремонту.

І як кажуть, «вишенька на торті». Орлов як перший заступник Дніпропетровської ОВА, посадова особа – в області, яка зокрема є територією бойових дій у війні з окупантом-рф, до сих пір спілкується і товаришує з Олександром Клименко (екс-міністр доходів і зборів в уряді Азарова при президенті Януковичі), з яким має дружні стосунки з 2000 року.

Спілкування Орлова та Клименка відбувається не лише на дружній основі, а також має діловий характер. Беззаперечно, це дії, які мають ознаку кримінального правопорушення за ст. 111 Кримінального кодексу України (Державна зрада).

Постає одне вагоме питання: а куди взагалі дивиться пан Сергій Лисак? І чи дійсно його менеджерські здібності дають йому змогу управляти не тільки регіоном, а й його заступниками?

Катерина Като

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

З нарисів дніпровського муніципального піар-мародерства – IV
Інспекція з питань благоустрою Дніпровської міської ради обрала підрядника з благоустрою