Та друзі директора департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради.

Більшість сторінок та груп у Facebook, де розміщуються піар-публікації про міського голову, депутатів, посадових осіб Дніпровської міської ради (ДМР), які оплачуються коштами платників податків, пов’язані з однією родиною з оточення Бориса Філатова та його заступника Олександра Сидоренка. Про цю родину Безуглих з братом-депутатом-копірайтером Літвіновим ми вже писали.

І ось, буквально декілька днів тому на цих «майданчиках», а також на інтернет-сайтах, пов’язаних з цією родиною, розмістили матеріал із посиланням… на антикорупційний портал з аналізу державних закупівель «Наші Гроші»!

Один зі службовців Дніпровської міськради на умовах анонімності розповів: мер Дніпра та наближені до нього особи відчувають, що «кільце стискається», і намагаються загравати з антикорупційними активістами, незалежними виданнями, а також західними донорськими організаціям, аби у разі можливого кримінального переслідування апелювати до них та, ймовірно, звертатися за додатковим захистом.

Втім сумнівні, з корупційними ознаками витрати коштів платників податків комунальні підприємства та підрозділи ДМР не припиняють навіть під час кривавої війни та постійних значних людських втрат на фронті.

Нагадаємо, з початку 2023 року фізособа-підприємець Олена Сергєєва отримала 3 мільйона 19 тисяч гривень коштів бюджету Дніпра від Департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики –  на висвітлення діяльності міської влади у соціальних мережах Telegram та Facebook. Загалом в рамках договору, який підписали 2 січня 2023 року, Сергєєва до 31 серпня має отримати 4,8 мільйона гривень.

3 мільйона гривень від вищевказаного Департаменту отримала Олена Тарасенко – на піар влади Дніпра через Facebook-сторінки департаментів та інших структур Дніпровської міськради. Загалом вартість договору, який департамент підписав із підприємницею 2 січня 2023 року, – 4,8 мільйона гривень.

Як показали результати проведеного нами аналізу, працюють адміністраторами груп у Facebook, де хвалять за бюджетні кошти міського голову, депутатів, посадових осіб ДМР:

  • депутат ДМР від партії «Пропозиція» Олексій Безуглий,
  • брат його дружини, депутат Дніпровської райради від партії «Пропозиція» Ігорь Літвінов,
  • помічницю депутата Безуглого Ольгу Грановську,
  • фізособу-підприємця Олену Тарасенко.

Підтвердження того, що Ольга Грановська є помічником-консультантом депутата Дніпровської міської ради Олексія Безуглого (скрин даних офіційного сайту ДМР)

На даних сторінках та у групах передруковуються матеріали з офіційного сайту Дніпровської міськради та сайтів, пов’язаних усе з тією ж родиною Безуглих-Літвінових, що дає підставу припустити: ФОП Олена Сергєєва, як мінімум, порушує умову угоди з Департаментом з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформполітики ДМР і не витрачається на підготовку (копірайтинг) текстів.

Бо копірайтинг – це складення оригінального тексту, який спрямований на продаж або підвищення лояльності до чогось/когось, створення позитивного образу чогось/когось.

То виникає питання: і куди поділися кошти платників податків під час війни?

Ще дві групи, на які ФОП Сергєєвій дали бюджетні кошти, адмініструються журналісткою відділу розвитку та PR КП «Дніпровська міська студія телебачення» ДМР (залишимо на совісті керівництва КП факт, що журналістика та PR це зовсім різні поняття і, згідно стандартів, журналіст не може займатися піаром та працювати в інтересах певної особи або осіб) Ольгою Ткачук, більш відомою під псевдонімом «Ольга Дикая». Офіційні дані щодо місця працевлаштування пані Ткачук ми отримали від КП «Дніпровська міська студія телебачення» ДМР.

«Ольга Дикая» постійно у соцмережах протягом останніх 8 років підкреслює свою належність до команди Бориса Філатова та Геннадія Корбана. У адміністрованих нею групах та сторінках чимало посилань на сюжети КП «Дніпровська міська студія телебачення» ДМР та новини з сайтів, пов’язаних з оточенням міського голови Дніпра. Втім не зрозуміло: за розміщення цих матеріалів вона, Олексій Безуглий, Ігор Літвінов, Ольга Грановська, Олена Тарасенко тощо отримують кошти від ФОП Олена Сергєєва чи ці матеріали розміщуються безкоштовно, а ФОП Сергєєва просто переводить кошти платників податків у готівку, а потім витрачає на власні потреби або повертає у якості «відкату»?

Скрин, який підтверджує залучення Ольги «Дикої» до FB-піару за бюджетні кошти

Якщо таки, пані Сергєєва перерахувала (надала) комусь з вищевказаних осіб або іншим особам кошти платників за розміщення матеріалів на сторінках або групах у Facebook, чи сплатили вони з цих доходів податок на доходи фізичних осіб (крім Тарасенко, яка є фізичною особою – підприємцем), єдиний соціальний внесок та військовий збір?

Нагадаємо, Департамент з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради підпорядковуються заступнику міського голови Дніпра Олександру Сидоренку. Який також обраний депутатом Дніпровської міської ради, але від партії «Опозиційна платформа – За Життя» і є кумом Олексія Безуглого.

Цьому Департаменту підпорядковуються комунальні підприємства «Оздоровлення та відпочинок», «Дніпровська міська студія телебачення» та «Організаційно-аналітична служба».

2018-2020 у КП «Дніпровська міська студія телебачення» працювала дружина пана Безуглого Оксана Безугла, а також співзасновник ТОВ «Айк’ю Діджитал Груп» Андрій Борисенко (нагадаємо, другий співзасновник та директор – Ігор Літвінов). Пані Безугла, також, працювала або працює у КП «Оздоровлення та відпочинок» – це підприємство відмовилося надавати у відповідь на наш інформаційний запит перелік співробітників станом на 2020-2023 роки.

Директор Департаменту Артем Неділько також відмовився надати нам дані щодо матеріалів, розміщених у соцмережах та на інтернет-сайтах (назви, посилання тощо), за які департаментом було сплачено кошти платників податків.

«Відповідно до умов про конфіденційність укладених договорів, запитувана інформація призначена виключно для використання Сторонами і не може передаватися ні частково, ні повністю третім особам без письмової згоди обох Сторін. Письмова згода виконавців договорів відсутня», – написав Неділько.

Медіаюристка Оксана Максименюк вважає, що дана підстава для відмови у наданні інформації є неправомірною.

«Доступ до публічної інформації врегульовано Законом України «Про доступ до публічної інформації». Зокрема, в ч. 5 ст. 13 закону зазначено, що не може бути обмежено доступ до інформації здійснення розпорядження бюджетними коштами, у тому числі умови отримання цих коштів фізичними та юридичними особами, які отримали ці кошти. Отже, відмова у наданні інформації щодо використання бюджетних коштів є неправомірною, а умови договорів, у яких така інформація визнається конфіденційною інформацією або такою, яка потребує згоди сторін на розголошення, є нікчемними і, відповідно до ст. 216 ЦК України, не створює правових наслідків, зокрема не зобов’язує сторони дотримуватися такої вимоги», – зазначає медіаюристка.

Іван Красіков

Публікація журналістських матеріалів щодо діяльності фізичних осіб та ЗМІ, які отримують кошти бюджету Дніпра на «висвітлення діяльності Дніпровської міської ради, її виконавчих органів, посадових осіб та депутатів через засоби масової інформації», здійснюється у межах проекту ГО «Люстраційна Антикорупційна рада Придніпров’я» за підтримки Інституту Масової Інформації.

Думки і твердження, висловлені у матеріалах, не обов’язково співпадають з позицією Інституту Масової Інформації.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Що відомо про нового власника сумнівної фірми, яка фігурувала у справі про махінації на піарі влади Дніпра
Обласна влада замовляє рекламу в підприємців «при міській владі Дніпра»