ТОВ «Рекламне агентство «Медіа-Експерт» (код 35609741), яке фігурувало у справі про махінації з бюджетними грошима на висвітлення діяльності влади Дніпра, змінило назву і тепер його власником є Валерій Палій – ймовірно, підставна особа. 

Це виявили «Лица» за результатами власного дослідження. 

У лютому 2023 року дніпровське ТОВ «Рекламне агентство «Медіа-Експерт» змінило назву на ТОВ «Лучвік», а місцем його реєстрації стало місто Харків. 

Директором та власником підприємства став Палій Валерій Іванович, який зареєстрований у місті Кам’янське у будинку № 34/3 по вулиці Сурській (колишня назва – Клари Цеткін). 

У частині будинку по Сурській, 34, на якому висить адресна табличка «Клари Цеткін, 34», судячи з усього, ніхто не проживає: територія поряд з ним геть не прибрана. Є ще схожа на житлову половина будинку, з встановленими супутниковими телевізійними антенами. Але поспілкуватися з можливими мешканцями цієї половини будинку не вийшло.

Згідно відомостей з Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомості, щодо будинку № 34 по вул. Сурській є обтяження у вигляді тимчасового застереження. Зазначено, що серед власників будинку – Ганна Палій. 

Ймовірно, саме її родич Валерій Палій і є власником ТОВ «Лучвік». Цікаво, що у будинку 34/3 зареєстрований і Палій Роман Валерійович, вочевидь його син. Син також записаний власником однієї з фірм – ТОВ «Компанії «Будком» (код 44986256). 

Загалом Валерій Палій є власником більше 10 фірм у різних містах України. Всі вони або зараз зареєстровані, або раніше були зареєстровані у Дніпропетровській області. 

До речі, одна з фірм, ТОВ «Актос Україна», зареєстрована у м. Кам’янське, на проспекті Свободи, 37, де розташований ТРЦ «DMart» Володимира Дубинського

З огляду на всі зазначені факти можна зробити висновок, що Валерій Палій, схоже, – підставна особа. 

В 2019 році почалося слідство стосовно «організованого злочинного угрупування на чолі з заступником мера Дніпра Олександром Сидоренком». У ньому фігурувало і ТОВ «Рекламне агентство «Медіа-Експерт», яке в цьому році, нагадаємо, змінило назву на ТОВ «Лучвік». 

За даними слідства, мільйони гривень з бюджету Дніпра перераховували «підконтрольним» фізособам-підприємцям за висвітлення діяльності міської влади. Ціни, за якими надавали послуги «підставні» ФОПи, нібито були на 30% вищими за ринкових. Таким чином, у період з 2017 по 2020 роки з бюджету Дніпра нібито вивели 38 мільйонів гривень – що і є сумою збитків. Тобто, на таку суму були завищені послуги, які надавали ФОПи.

Потім бюджетні кошти обготівковували і ділили між шістьма учасниками організованого злочинного угруповання. 

Більшість “підставних” підприємців, які отримували гроші з бюджету міста за послуги з висвітлення діяльності міської влади Дніпра, за даними слідства, фактично контролювало ТОВ «Рекламне агентство «Медіа-Експерт» (код 35609741). Його співзасновниками були Олександр Желєзньов та Євген Кремінський.

Розслідування нічим не серйозним для групи не закінчилося. 20 жовтня 2021 року фізособа-підприємець Василь Михайленко отримав покарання замість «організованого злочинного угруповання» у вигляді штрафу в розмірі 25.500 гривень за зловживання повноваженнями службовою особою (ч. 1 ст. 364-1 КК України). 

Тим часом, починаючи із листопада 2021 року Желєзньов скуповує земельні ділянки по всій Україні. Станом на кінець травня 2023 року у його власності перебувало вже 34 земельні ділянки. За ринковими цінами загальна вартість цієї нерухомості може сягати 5,4 мільйона гривень. 

Слідство зазначає, що особистий охоронець Желєзньова разом з адвокатами Максимом Бутмановим та Едуарда Лисого нібито займалися «пошуком осіб для реєстрації суб’єктів господарської діяльності з ознаками фіктивності для використання останніх у злочинній схемі». 

Тому, і не дивно, що Валерій Палій виглядає підставною особою.

Андрій Федоров

Публікація журналістських матеріалів щодо діяльності фізичних осіб та ЗМІ, які отримують кошти бюджету Дніпра на «висвітлення діяльності Дніпровської міської ради, її виконавчих органів, посадових осіб, депутатів та комунальних підприємств через засоби масової інформації», здійснюється у межах проєкту ГО «Люстраційна Антикорупційна Рада Придніпров’я» за підтримки Інституту Масової Інформації. Думки і твердження, висловлені у матеріалах, не обов’язково співпадають з позицією Інституту Масової Інформації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зникли дніпровські судді, обвинувачені у хабарництві
FB-піар за бюджетні кошти Дніпра також виконують куми з братом