Організатор – Громадська організація «Платформа Прав Людини».

Громадяни та громадянки, які мають бажання стати громадянськими журналістами і журналістками, можуть взяти участь у безкоштовному навчанні.

Про це йдеться у е-мейл розсилці «Платформи Прав Людини» (ППЛ).

Вже цього місяця організація розпочинає серію освітніх вебінарів для громадянських журналістів і журналісток про особливості доступу до публічної інформації як можливості боротьби з корупцію.

«Адже відкритість інформації – це потужний запобіжник від корупційних зловживань», – нагадують організатори.

Тож, якщо:

  • Ви хочете розібратися, скільки грошей з міського бюджету витрачають посадовці собі на зарплату та кому насправді дістається гуманітарна допомога;
  • Вам цікаво дізнатися, як використовується державне майно та про що можна запитувати комунальні підприємства;
  • для матеріалу вам потрібні дані з генплану чи інформація про земельні ділянки, –

заповнюйте форму за цим посиланням.

Усі ці питання «ППЛ» буде розбирати під час тематичних занять з профільними експертами та на прикладах з української судової практики.

Шість тем. Шість вебінарів. Щочетверга – з 10:00 до 12:00.

«Освітні вебінари будуть цікаві журналістам, блогерам і громадським активістам, які прагнуть здобути нові знання та почати проводити власні журналістські розслідування для реалізації себе в медіагалузі, – йдеться в оголошенні. – Навчання безкоштовне, але на вебінари потрібна попередня реєстрація. Тож плануйте свій час і слідкуйте за нашими анонсами, щоб не пропустити зустріч, яка буде цікавою саме вам!».

Перший вебінар відбудеться 25 травня. Тема – доступ до публічної інформації про використання державного майна.

Спікером виступить експерт «ППЛ», медіаюрист Микола Гринишак. Він розкаже, яка саме інформація про користування державним майном є публічною; навчить правильно її запитувати; пояснить, коли розпорядники можуть «засекретити» таку інформацію, а коли все ж будуть зобов’язані відповісти на запит; а також  поділиться кейсами судової практики в таких справах.

Навчання відбувається в межах проєкту «Посилення громадянської журналістики в Україні», який має на меті підвищити рівень якості громадянської журналістики в Україні та реалізується завдяки фінансуванню United Nations Democracy Fund (UNDEF).

Також ми повідомляли:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Під фірму Корбана виписали «аукціон» в ProZorro
Шкода настала не від незаконних дій, – суддя госпсуду Юлія Бажанова