За орієнтовними оцінками, вартість заморожених у Євросоюзі активів російських олігархів (кошти, нерухомість та елітні яхти) у рамках санкцій за війну проти України сягає вже близько 10 мільярдів євро.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на німецьке Spiegel.

На 8 квітня ця сума сягала близько 6,7 млрд. Загальна сума заморожених у ЄС російських активів (не тільки російських олігархів), разом з цими коштами, на той час складала орієнтовно 30 млрд євро. 

Нагадаємо, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн допустила використання цих заморожених активів для відбудови України

За даними «Економічної правди» з посиланням на AP, країни G7 обмірковують, чи дозволити російським підсанкційним олігархам заплатити за вихід із санкцій. Передбачається, що кошти підуть на відбудову України. Ні самі російські олігархи, ні українська влада нібито не проти такої ідеї.

За даними співрозмовника агентства, на зустрічі міністрів фінансів країн G7 у Німеччині віце-прем’єр та міністр фінансів Канади Христя Фріланд запропонувала цю ідею – після того, як переговорила про це з російськими олігархами (Фріланд у 1990-ті працювала журналістом у Москві та має зв’язки в росії).

Як раніше повідомляло «Антикорупційне Придніпров’я», загалом в Україні арештували майна, яке пов’язане з росією, на понад 30 мільярдів гривень.

Йдеться про активи, пов’язані з російською федерацію та білоруссю, які проводили якісь незаконні операції на території України.

«На сьогодні, це і гірничо-збагачувальний комбінат, який працював на країну-агресора. Ми наклали арешт на 100% корпоративних прав власника-росіянина. Це і вагони, вартість яких понад 15 мільярдів гривень, це і автомобільна техніка, і фінансова установа певна, якою ми займалися. Там накладено арешт на загальну суму понад 12 мільярдів гривень», – каже директор Бюро економічної безпеки України Вадим Мельник.

Він додав, що на сьогодні Бюро економічної безпеки зосереджує увагу в розслідуванні злочинів по фактам зловживань з бюджетними коштами, по фактам незаконного виведення активів/цінностей за межі України. Так само, де фігурують активи російської федерації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

На добудову культурно-спортивного центру сільрада на Дніпропетровщині хоче направити ще 52 млн
Громадянин рф видобуває граніт біля міста Дніпра