В Україні заарештували майна, яке належить росіянам та російським компаніям, на понад 30 мільярдів гривень. Йдеться про активи, пов’язані з російською федерацію та білоруссю, які проводили якісь незаконні операції на території України

Про це під час телемарафону «Єдині новини» заявив директор Бюро економічної безпеки України Вадим Мельник. 

«На сьогодні, це і гірничо-збагачувальний комбінат, який працював на країну-агресора. Ми наклали арешт на 100% корпоративних прав власника-росіянина. Це і вагони, вартість яких понад 15 мільярдів гривень, це і автомобільна техніка, і фінансова установа певна, якою ми займалися. Там накладено арешт на загальну суму понад 12 мільярдів гривень», – пояснив Мельник. 

Він додав, що на сьогодні Бюро економічної безпеки зосереджує увагу в розслідуванні злочинів по фактам зловживань з бюджетними коштами, по фактам незаконного виведення активів/цінностей за межі України. Так само, де фігурують активи російської федерації. 

За його словами, російські активи в Україні можуть вилучати, серед інших, через Раду національної безпеки і оборони та обласні військові адміністрації. 

«Що робить Бюро економічної безпеки? В межах кримінальних проваджень ми накладаємо арешт. Кримінальне провадження відкривається не через приналежність активів російській федерації, а тому що ці активи проводили якісь незаконні операції на території України. Ми їх арештували і зараз вживаємо заходи, щоб через АРМА (Агентство з розшуку та менеджменту активів) вони працювали на користь України», – розповів директор Бюро економічної безпеки.  

Як раніше повідомляло «Антикорупційне Придніпров’я», суд арештував активи кіпрської компанії російських власників Альфа-Банку Україна на 12,4 мільярди гривень. 

За даними слідства, російський олігарх та бізнесмени, використовуючи схему із фіктивними угодами, легалізували активи кіпрських компаній на загальну суму 1 мільярд 100 мільйонів гривень.

У подальшому вони вивели частину активів з банківської системи України. Як повідомлялося раніше, за рішенням суду, на іншу частину цих активів, загальною сумою майже півмільярда гривень, було накладено арешт.

Детективи Бюро економічної безпеки також встановили, що кіпрське підприємство використовує рахунок в цінних паперах відкритий у фінансовій установі. Наразі є підстави вважати, що цінні папери, які знаходяться на рахунку, набуті шляхом використання фіктивних правочинів, відповідно вони є речовими доказами.

Рішенням суду накладено арешт на активи кіпрських компаній на загальну суму понад 12,4 мільярда гривень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Суд арештував активи кіпрської компанії російських власників Альфа-Банку Україна на 12,4 млрд грн
Фірмою, яка постачає картонну продукцію кав’ярням і магазинам, співволодіє мешканець москви