Це – порушення законодавства з фінансових питань та з закупівель.

Проведеними 324 заходами державного фінансового контролю за п’ять місяців встановлено порушень на загальну суму 885,7 млн грн, з яких усунуто – 273,2 млн грн. До бюджетів усіх рівнів спрямовано 54,0 млн грн.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Східного офісу Держаудитслужби.

«Правоохоронним органам для вжиття заходів у межах їхньої компетенції передано матеріали 25 заходів державного фінансового контролю, за результатами розгляду яких розпочато 7 досудових розслідувань та вручено 4 письмових повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень», – додають аудитори.

За наслідками проведених аудитів об’єктами контролю враховано 16 пропозицій щодо усунення та недопущення надалі виявлених порушень і недоліків.

В інтересах держави до суду подано 3 позовні заяви про стягнення 86,9 млн грн до бюджету.

За порушення законодавства з фінансових питань та закупівель 9 посадових осіб притягнуто до матеріальної відповідальності та 8 – до адміністративної.

За фактами нецільового використання бюджетних коштів до об’єкта контролю застосовано фінансові санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних асигнувань в сумі 9,6 млн гривень.

«З метою проведення аналізу, фінансових розслідувань, виявлення схем привласнення та можливого розкрадання державних коштів до Державної служби фінансового моніторингу надіслано 8 інформацій про запобігання та протидію легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом на загальну суму понад 129,0 млн гривень», – також йдеться в повідомленні.

Для прийняття управлінських рішень до уповноважених органів надіслано 36 інформацій.

Внаслідок взаємодії з об’єктами контролю, головними розпорядниками бюджетних коштів, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування прийнято 16 управлінських рішень задля усунення фінансових порушень та недопущення їх в подальшому.

Загалом протягом п’яти місяців 2023 року фахівці Східного офісу Держаудитслужби завершили проведення 297 моніторингів закупівель, 17 перевірок закупівель, 9 ревізій та 1 державного фінансового аудиту.

Також «Антикорупційне Придніпров’я» писало:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Керівництво ДніпроНДІСЕ впало нижче плінтуса
Як Василю Астіону вдалося уникнути покарання податкової