Крім того, журналісти просять встановити судовий контроль за виконанням рішення суб’єктом владних повноважень.

Дніпропетровський окружний адміністративний суд відкрив провадження в адміністративній справі за позовом редакції інтернет-газет «Лица» та «Антикорупційне Придніпров’я» – Громадської організації «Люстраційна антикорупційна рада Придніпров’я» (ГО «ЛАРП»).

Про це стало відомо з ухвали, опублікованої у Єдиному держреєстрі судових рішень.

Скрин даних порталу «Судова влада України»

Журналісти звернулися з інформзапитом до Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України. Просили надати:

«відомості, коли/де перетинав кордон України, із зазначенням дат перетину кордону, депутат Дніпропетровської обласної ради (до 25.11.2022 займав посаду першого заступника голови Дніпропетровської обласної ради) Гуфман Генадій Леонідович за період з 01.01.2022 по 08.02.2023».

Однак держустанова відмовила в наданні інформації, посилаючись на ч.1 п.2 ст. 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації»: інформація з обмеженим доступом. Але не зазначив, до якої саме категорії з обмеженим доступом належить інформація: конфіденційна, службова чи таємна.

Нагадаємо, ЗМІ повідомляли, що керівник Дніпропетровської обласної організації партії «Опозиційна платформа – За життя» (ОПЗЖ, заборонена) Геннадій Гуфман покинув Україну та будує своє «світле майбутнє» на території Євросоюзу та інших держав, прихопивши із собою свою родину.

ГО «ЛАРП» звернулося з інформзапитом також до Дніпропетровської обласної ради. Звідти повідомили, що не відряджали Гуфмана за кордон.

Відповідь облради

У позові журналісти обґрунтовують свою вимогу тим, що

«інформація є суспільно необхідною, оскільки отримання її буде сприяти підзвітності посадової особи суб’єкта владних повноважень Гуфмана Генадія Леонідовича під час виконання ним своїх посадових обов’язків на адміністративній посаді та як депутата нині, та спростування або навпаки підтвердження фактів введення в оману мешканців Дніпропетровщини щодо виконання чи не виконання функцій посадової особи суб’єкта владних повноважень, а отже, отримання інформації є необхідним для належного контролю мешканцями Дніпропетровщини за згаданою посадовою особою суб’єкта владних повноважень».

Справа № 160/9340/23 буде розглядатись за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи у письмовому провадженні в порядку статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суддею Захарчук-Борисенко Наталією Віталіївною одноособово.

Також ми повідомляли:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Шкода настала не від незаконних дій, – суддя госпсуду Юлія Бажанова
Як слідчі з суддями захищають «чорних» нотаріусів