Суд визнав бездіяльність Дніпровської міської ради як представницького органу по захисту інтересів держави.

Касаційна інстанція повернула міській раді Дніпра її касаційну скаргу у справі № 904/1407/21.

Справа стосується договору на прибирання та підмітання вулиць у Шевченківському (Бабушкінському), Новокодацькому (Ленінському), Соборному (Жовтневому), Центральному (Кіровському) та Чечелівському (Красногвардійському) районах на суму 13.314.952,00 грн.

Підрядник – ТОВ «Ла Страда» (код 43111599).

Дніпропетровська обласна прокуратура, яка була позивачем, доказала, що цей договір є недійсним, тому що підписаний з порушенням процедури закупівлі, визначеної Законом України «Про публічні закупівлі».

«Забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених цим Законом, та укладення договорів про закупівлю, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених цим Законом», – йдеться в рішенні суду.

Натомість, Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради, як замовник у цій закупівлі № UA-2020-12-03-012282-b, провів закупівлю з порушеннями.

Сірик Артем Станіславович, завідувач сектора правового забезпечення тендерно-договірного відділу Департаменту благоустрою та інфраструктури, обґрунтовував рішення Департаменту тим, що таке рішення прийняте

«для запобігання аварійних ситуацій на автошляхах, мостах та шляхопроводах міста та у зв`язку з прогнозованими на той час несприятливими погодними умовами та для необхідності утримання в належному санітарному стані території міста»,

бо

«обсяги таких послуг на 2020р. за договором №17/06-1 від 17.06.2020р. на той час закінчувались, і виникла загроза того, що виконання послуг у грудні 2020р. буде не можливе».

Тобто, в Департаменту вже був договір з ТОВ «Ла Страда» на аналогічні послуги до кінця 2020 року на суму на суму 278.562.000,00 грн, але з «Ла Страдою» підписали ще один – на ті ж послуги у грудні 2020-го.

Прокуратура вже отримала судові накази на стягнення з «Ла Стради» та Департаменту судового збору та з «Ла Стради» –

«коштів бюджету Дніпровської міської територіальної громади в сумі 13.314.952,00 грн, отриманих за договором про надання послуг від 14.12.2020 №14/12-5, укладеним між Департаментом благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради та ТОВ «Ла Страда».

Цікава міграція «Ла Стради» після подачі прокуратурою позову (за даними аналітичної платформи YouControl).

Спочатку фірма «переїхала» з Дніпра до м. Ірпінь Бучанського району Київської області, потім, на місяць – до м. Ужгород Закарпатської області.

При цьому в Ужгороді вона була зареєстрована за адресою «вул. Можайського Олександра, 3-А». За цією адресою, як журналістам «Антикорупційного Придніпров’я» вказала місцева дворничиха, знаходиться Управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Дані google-maps за адресою «м. Ужгород, вул. Можайського Олександра, 3-А»

На початку 2022 ТОВ «Ла Страда» перереєстрували у м. Житомир, а за декілька днів перед російським вторгненням – в м. Харків, де воно й числиться до сих пір.

Прокуратуру на суді представляв Масенко Артем Олександрович.

Адвокаткою ТОВ «Ла Страда» виступала Гобозова Заліна Отарівна.

Раніше ми повідомляли:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Мешканець Дніпра організував виїзд за кордон військовозобов’язаного
Лобіювати замість мовити, – брати Дубинські змінили місію «Демарт ТВ»