У Дніпрі фірма, створена під час повномасштабної війни з росією, менш ніж за два місяця існування отримала пряме замовлення від КП «Парк культури та відпочинку Придніпровський» Дніпровської міськради на послуги з утримання системи поливу зелених насаджень за майже 240 тисяч.

Згодом ТОВ «Автоматичні системи поливу та обладнання Дніпро» (код: 44708284) почало отримувати ще «жирніші замовлення».

Про це повідомляє «Антикорупційне Придніпров’я» на підставі аналізу електронної системи закупівель ProZorro.

Так, 17 жовтня те ж комунальне підприємство «Парк культури та відпочинку Придніпровський» замовило в ТОВ «Автоматичні системи поливу та обладнання Дніпро» (ТОВ «АСПО Дніпро») послуги з консервування на зимовий період системи поливу зелених насаджень за 642 тисячі гривень.

Зазначена фірма єдина, хто пропонував свої послуги.

А нещодавно стало відомо, що Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міськради має намір укласти договір з ТОВ «АСПО ДНІПРО» на послуги з утримання автономної системи поливу за 3,4 мільйона гривень.

На тендер знов ніхто не прийшов з надавачів послуги, крім зазначеної фірми.

Для надання департаменту послуги з утримання системи поливу фірма має намір залучити субпідрядника – ТОВ «Б.К. Ландшафт» (код: 42960985). Стороння фірма буде залучена на більш, ніж 20% від загального обсягу закупівлі. Додамо, що ТОВ «Б.К. Ландшафт» також приймало участь в бюджетних тендерах.

За даними аналітичної платформи Youcontrol, ТОВ «АСПО Дніпро» зареєстрували в середині травня 2022 року.

Власник підприємства – Шкребко Олексій Борисович, а директорка – Іванова Оксана Вікторівна.

Цікаво, що Шкребко є партнером громадянина російської федерації по компанії зі схожою назвою.

Зокрема, Олексій Шкребко є співвласником та директором ТОВ «Автоматичні системи поливу та обладнання» (код: 33613060) – схожа назва, але без слова «Дніпро».

Зазначене підприємство укладало договори на послуги, пов’язані з системами поливу, з департаментами та комунальними підприємствами Дніпровської міськради приблизно до осені 2021 року.

Крім Олексія Шкребка, серед співвласників зазначеної компанії, за даними аналітичної платформи Youcontrol, – громадянин російської федерації, який прописаний у Москві – Грінберг Борис Семенович.

Раніше ТОВ «Автоматичні системи поливу та обладнання» (ТОВ «АСПО») фігурувало у кримінальному провадженні. Слідство вважало його серед фірм з ознаками фіктивності.

Крім Шкребка та Грінберга, співвласники ТОВ «АСПО» – Бабенко Людмила Олександрівна, Сердюк Олексій Костянтинович, Гімельберг Олександр Абаромович.

Олексій Шкребко та Людмила Бабенко також співвласники ТОВ «Хімпродукт».

Коментар «Антикорупційного Придніпров’я» щодо залучення субпідрядника:

Залучення субпідрядників – насправді, звичайна практика.

Але, бувають випадки, коли зацікавлені особи з представників влади та бізнесу створюють фіктивну фірму. Саме її визначають переможцем тендеру, але послуги надає не вона, а субпідрядник. Наприклад, фіктивну фірму визначають переможцем тендеру. Вона має надати послуги за мільйон гривень. А насправді ці послуги коштують півмільйона гривень. Тож, фіктивна фірма отримує кошти з бюджету, платить за надання послуги субпідрядній фірмі півмільйона, а різницю у півмільйона ділять організатори схеми.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Голову ДніпроОДА одарили двома земельними ділянками на Київщині
У Дніпрі затримали ділка, який займався переправленням військовозобов’язаних за кордон