У компанії, пов’язаної з російською федерацією та республікою білорусь, яка підозрюється в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах, арештували активів на 50 мільйонів гривень. 

Про це повідомила пресслужба Бюро економічної безпеки України (БЕБ).

Детективи БЕБ, зокрема, вилучили вісім транспортних засобів, комплектуючі та автозапчастини. 

Районний суд м. Києва наклав арешт на згадані активи.

Бюро економічної безпеки встановило, що у 2020-2021 роках службові особи компанії купували автомобілі та запчастини до них через підконтрольних фізосіб-підприємців, через договори комісії.

Слідство підкреслює, що безпосередніми постачальниками товару в багатьох випадках були компанії з росії та білорусі. Використання такої схеми призвело до ненадходження до бюджету України понад 21 мільйону гривень податків.

За даними джерел «Економічної правди» у правоохоронних органах, йдеться про білоруське ВАТ «Мінський автомобільний завод» (МАЗ).

«Наразі вживаються заходи щодо визначення повного кола причетних до протиправної діяльності осіб, притягнення їх до кримінальної відповідальності та відшкодування завданих державі збитків», – заявили у відомстві.

«БЕБ, у межах своїх повноважень, розслідує правопорушення в економічній сфері компаній, що прямо або опосередковано пов’язані з рф та білорусі.

Майно, вилучене в межах цих кримінальних проваджень, вже приносить дохід нашій державі. Україна вже отримала понад 2,2 млрд гривень доходів завдяки арештованим Бюро економічної безпеки активам рф та рб», – зазначив директор БЕБ Вадим Мельник.

Як раніше повідомляло «Антикорупційне Придніпров’я», детективи Бюро економічної безпеки вилучили автомобілі у порушників, які завозили їх як гуманітарну допомогу, але по факту здійснювали їхній перепродаж.  

Збройні Сили України отримали іномарки орієнтовною вартістю понад 1,3 мільйона гривень.

«Порушники продавали їх громадським організаціям та військовим частинам на одному з автомобільних майданчиків столиці, популярних інтернет-платформах та у каналах месенджера Telegram. Така незаконна схема була припинена співробітниками Бюро економічної безпеки України. Автомобілі вже пройшли державну реєстрацію та прямують на фронт», – зазначили у відомстві.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Російська компанія – серед власників дніпровської фірми з виробництва штучних та синтетичних волокон
Підсанкційний російський виробник зброї записаний власником дніпровського підприємства