Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) і прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури завершили розслідування за підозрою колишнього нардепа, викритого на спробі підкупу за 22 мільйона євро міського голови Дніпра Бориса Філатова (на фото).

Про це повідомила пресслужба НАБУ.

Слідство кваліфікувало дії підозрюваного за статтею про пропозицію неправомірної вигоди службовій особі (ч. 4 ст. 369 КК України). 

9 грудня 2022 року стороні захисту відкрили матеріали справи для ознайомлення.

За даними слідства, у жовтні 2022 року колишній народний депутат України (у минулому — топпосадовець державної компанії «УкрБуд») запропонував міському голові міста Дніпро неправомірну вигоду за укладення з підконтрольними йому компаніями контракту з будівництва метрополітену в Дніпрі поза конкурсом. К

ошти обіцяв надавати частинами впродовж дії проєкту – до 2027 року. «Лояльність» мера екснардеп оцінив у 10% від вартості проєкту (220 млн євро), що становить відповідно 22 млн євро. Фінансування за проєктом здійснюється коштом кредиту Європейського банку реконструкції і розвитку.

Особу викрили і повідомили про підозру у жовтні 2022 року. Зазначимо, що це одна з рекордних сум пропонованої неправомірної вигоди, зафіксованої правоохоронцями в Україні. Розслідування цих фактів НАБУ розпочало за заявою міського голови Дніпра.

Екснардеп також є обвинуваченим в іншій справі, розслідуваній НАБУ і САП, за фактом заволодіння 81 млн грн коштів Нацгвардії. Справа наразі слухається у суді.

Йдеться про Максима Микитася.

Нагадаємо, детективи НАБУ завершили чергове розслідування щодо верхівки Павлоградського хімічного заводу.

Детективи НАБУ і прокурори САП, зокрема, завершили розслідування за підозрою у зловживанні службовим становищем гендиректором держпідприємства «Науково-виробниче об’єднання «Павлоградський хімічний завод» (далі – ДП «НВО «ПХЗ»), комерційним директором цього підприємства та їх пособника — директора приватних компаній-посередників.

Вони завдали збитків Павлоградському хімічному заводу на понад 43,3 млн грн у вигляді недоотриманого прибутку. Дії підозрюваних кваліфіковані за ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Громадянин країни-агресора є співвласником будівельної фірми у Кривому Розі
Засновник медіахолдингу Інформатор має партнера, який у 2011 році отримав російське громадянство