Детективи НАБУ і прокурори САП завершили розслідування за підозрою у зловживанні службовим становищем гендиректором держпідприємства «Науково-виробниче об’єднання «Павлоградський хімічний завод» (далі – ДП «НВО «ПХЗ»), комерційним директором цього підприємства та їх пособника — директора приватних компаній-посередників.

Про це повідомила пресслужба Національного антикорупційного бюро (НАБУ). 

Вони завдали збитків Павлоградському хімічному заводу на понад 43,3 млн грн у вигляді недоотриманого прибутку. Дії підозрюваних кваліфіковані за ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України. 

30 листопада 2022 року стороні захисту відкрили матеріали справи для ознайомлення.

Слідство встановило, що гендиректор разом із комерційним директором ДП «НВО «ПХЗ» та очільником ще двох приватних підприємств організували схему ексклюзивної реалізації продукції, виробленої державним підприємством, через штучно залучені підконтрольні компанії-посередники. 

Продукцію продавали за цінами на 30% вищим від ціни закупівлі в «НВО «ПХЗ». При цьому, постачання вибухових речовин фізично здійснювали напряму від виробника —  ДП «НВО «ПХЗ» — підприємствам гірничо-видобувної промисловості без залучення ресурсів посередницьких структур. 

Тобто, на паперах продавали через посередників, а по факту продукцію вивозили з заводу і до покупця. 

Якщо ж кінцеві споживачі зверталися напряму до ДП «НВО «ПХЗ» з пропозиціями укласти договори постачання вибухових матеріалів, службові особи державного підприємства відмовляли їм та наполегливо рекомендували звернутися до компаній-посередниць, або зазначали відпускні ціни вищі ніж посередники.

У вересні 2021 року посадовцю повідомили про підозру. У січні-лютому 2022 року учасникам схеми повідомили про зміну раніше повідомленої підозри.

Це — другий епізод корупційної діяльності на зазначеному державному підприємстві, викритої НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Перший охоплював 2015 рік, він є розслідуваним: справа за обвинуваченням комерційного директора ДП «НВО «ПХЗ» у завданні 7 мільйонів гривень збитків держпідприємству у 2017 році скерована до суду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

У Дніпрі виділяють «улюбленцю» чергові мільйони для піару міської влади
До бюджету України не надходили кошти від націоналізації російських банків