Співробітники Бюро економічної безпеки та Служба безпеки України проводять обшуки у фінансових установах в декількох регіонах країни. 

Про це повідомила пресслужба Бюро економічної безпеки. 

Слідство зазначає, що ці банки використовувалися низкою компаній, що організували та проводили азартні ігри (гемблінг), букмекерську діяльність (беттінг) тощо.

Відбувається документування протиправної діяльності службових осіб суб’єктів господарювання, які з метою ухилення від сплати податків створили вебсайти двійники, на яких вели онлайн-бізнес. При цьому не сплачували податок на прибуток, ПДФО та військовий збір.

«За наявною інформацією, орієнтовний щомісячний обсяг їхніх тіньових операцій може сягати 12 млрд грн. Це у свою чергу може складати 2 млрд грн не сплачених податків.  

З метою прикриття протиправної діяльності, діючи за попередньою змовою із службовими особами банківських установ України та фінансових компаній як резидентів так і не резидентів, згадана група осіб у своїй діяльності використовувала реквізити 80 суб’єктів господарювання з ознаками фіктивності», – повідомляє Бюро економічної безпеки.

Для проведення незаконних фінансових операцій, їх «міскондінгу» та уникнення первинного фінансового моніторингу, фактичні власники згаданих компаній вступили у злочинну змову із службовими особами банків.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах ч. 3 ст. 212, КК України  та здійснення незаконної діяльності з організації азартних ігор вчинених за попередньою змовою групою осіб ч. 2 ст. 203-2 КК України здійснюють детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України за процесуального керівництва прокурорів Офіс Генерального прокурора.

Як раніше повідомляло «Антикорупційне Придніпров’я», Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) продало понад 2.200 тонн хлористого калію та понад 17.300 тонн аміаку на майже 580 мільйонів гривень.

Це продукція, яка належала компаніям з російської федерації та республіки білорусь і на яку, за матеріалами Бюро економбезпеки, суд наклав арешт. 

Згодом, з метою максимально швидкого перерахування цих коштів для потреб Збройних сил України, за погодженням з Кабінетом Міністрів та Офісом Генерального прокурора, АРМА направляло подання на придбання військових облігацій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

До бюджету України не надходили кошти від націоналізації російських банків
Ще 3,6 млн на «програмне забезпечення»: криворізьке КП знов хоче залучити ексколегу партнера Гуфмана