До державного бюджету не надходили кошти від примусового вилучення в Україні корпоративних прав та фінансових активів в українських дочірніх компаній «Сбербанку» і «Веб.РФ» («Міжнародного резервного банку» та «Промінвестбанку»), яке відбулося за рішенням РНБО від 11 травня 2022 року.

Про це йдеться у відповіді Державної казначейської служби України на запит групи аналітиків Trap Aggressor.

«Наказом Міністерства фінансів України № 11 передбачено код класифікації доходів бюджету 21085000 «Надходження коштів, пов’язаних з виконанням норм Закону України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів». Станом на 10.11.2022 надходження за даним кодом відсутні», – повідомили у  Казначействі.

У групі аналітиків Trap Aggressor наголошують, що конфіскація російського майна під час війни повинна відбуватися проактивно, а кошти від неї оперативно надсилатися на підтримку Збройних сил України. Окрім цього, важливо, щоб уряд систематично звітував про вилучене майно росіян та отримані від його продажу чи управління кошти.

Раніше повідомляли, що Міністерство юстиції не володіє інформацією про суму коштів, яка надійшла до державного бюджету внаслідок стягнення активів підсанкційних росіян, які розташовані на території України.

Аналогічно в Агентстві з розшуку і менеджменту активів не мають інформації про те, скільки коштів надійшло до державного бюджету від управління арештованими російськими активами на території України.

Як повідомляло «Антикорупційне Придніпров’я» ще в липні 2022 року, Україна починає продаж активів «дочки» російського ВЕБ.РФ.

Ми повідомляли, що Фонд гарантування вкладів фізосіб розпочинає продаж активів ПАТ «Промінвестбанк», який держава націоналізує через зв’язки з державою-агресором.

Аукціон мав відбутися уже 1 серпня у системі Prozorro.Продажі.

До складу лоту входили кредитні вимоги двох юридичних осіб. Загальна заборгованість за лотом становить 5,8 млрд грн.

А також корпоративні права, що становлять 100% частки у статутному капіталі одного з позичальників, та фінансова порука юридичної та фізичних осіб.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Детективи НАБУ завершили чергове розслідування щодо верхівки Павлоградського хімічного заводу
Правоохоронці проводять обшуки у банках, причетних до незаконного грального бізнесу