18 жовтня Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) викрили колишнього нардепа на спробі підкупу за 22 мільйони євро міського голови Дніпра. 

Про це повідомила пресслужба НАБУ. 

Це одна з рекордних сум пропонованої неправомірної вигоди, зафіксованої правоохоронцями в Україні, зазначають антикорупційники. 

За даними слідства, у жовтні 2022 року колишній народний депутат України (у минулому — топпосадовець державної компанії «УкрБуд») Максим Микитась запропонував міському голові міста Дніпро Борису Філатову хабар за укладення з підконтрольними йому компаніями контракту з будівництва метрополітену в Дніпрі поза конкурсом. 

Кошти обіцяв надавати частинами впродовж дії проєкту – до 2027 року. «Лояльність» мера екснардеп оцінив у 10% від вартості проєкту (220 мільйонів євро), що становить відповідно 22 мільйони євро. Фінансування за проєктом здійснюється коштом кредиту Європейського банку реконструкції і розвитку.

Микитася затримали в порядку ст.208 КПК України. Вирішується питання про повідомлення про підозру. Попередня правова кваліфікація правопорушення – ч. 4 ст. 369 КК України.

Розслідування цих фактів НАБУ розпочало за заявою міського голови Дніпра.

Екснардеп є також є обвинуваченим в іншій справі, розслідуваній НАБУ і САП, за фактом заволодіння 81 мільйоном гривень коштів Нацгвардії. Справа наразі слухається у суді.

Новину щодо затримання Микитася прокоментував і Борис Філатов у Facebook.

«…коли мені запропонували хабар, то я спочатку витріщив очі від такого нахабства, а потім потопав у НАБУ, як цього прямо вимагає від чиновників закон «Про запобігання корупції», – розповідає очільник Дніпра. 

Цим постом він, нібито, відхрестився від інших корупційних схем, які нещодавно виявили правоохоронці.

«Крім цього, тепер будь-яка політична та медійна падаль не зможе танцювати на моєму чесному імені, розповідаючи, що я краду на кіосках, цвинтарях та фарбуванні під’їздів», – пише Філатов. 

Нагадаємо, у Дніпрі затримали та повідомили про підозру десятьом службовим особам КП «Міська ритуальна служба» Дніпровської міськради за фактом одержання  неправомірної вигоди, поєднаного з вимаганням неправомірної вигоди, за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 368 КК України).

Встановлено, що службовці, користуючись емоційним станом родичів померлих, навмисно підвищували дійсну вартість ритуальних послуг. Так, за поховання померлого зловмисники вимагали сплатити до 50 тисяч гривень, тоді як офіційна сума платежу становить 3.500 гривень. У випадку відмови громадян сплачувати вказану суму керівник цвинтаря безпідставно відмовляв у наданні послуг з організації поховання померлих.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Справу про недбалість начальника виправного центру направили до суду
Російське акціонерне товариство має дочірнє підприємство у Кам’янському