Україна зараз рухається «повільно, але надійно» у справах про конфіскації активів російських олігархів, щоб у майбутньому рішення країни неможливо було скасувати через міжнародні суди. 

Про сказав міністр юстиції України Денис Малюська в етері єдиного телемарафону.

«Ми реально зараз є впливовим, вагомим гравцем на світовій арені. І будь-які наші кроки повинні бути зроблені з розрахунком, що вони будуть оцінюватися не всередині країни, а за кордоном, зокрема у міжнародних судах», — сказав Малюська.

Міністр розповів, що українські суди, розуміючи, що російські окупанти вчиняють на території України, із задоволенням виносили б рішення про конфіскацію майна тих, хто з цим пов’язаний і сприяв цьому. Але річ у тім, що дискусії в усіх таких рішеннях будуть перенесені у міжнародні суди, де стандарти доказування і перевірки законності дій органів влади України набагато вищі та складніші.

«Ми точно не хочемо, щоб за такими рішеннями компенсацію виплачували тим самим росіянам після програшу справи в ЄСПЛ чи в арбітражах. Тому ми рухаємося трохи повільно, але надійно — у тому сенсі, що все конфісковане майно і грошові активи олігархів чи тих, хто сприяв російській агресії, не будуть їм повернуті в майбутньому», — пояснив Малюська.

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд (ВАКС) конфіскував статки путінського олігарха Володимира Євтушенкова. Це перше подібне рішення українського суду.

Йдеться про 17 об’єктів нерухомості та частки Євтушенкова в кількох українських компаніях, а саме:

– 42,09 % у ТОВ «Електрозавод-ВІТ» (Запоріжжя);

– 59,2 % у ТОВ «ІТМ-Україна» (Київ);

– 59,2% у ТОВ «Смарт Диджитал Солюшнс» (Київ);

– 42,09% у ТОВ «Науково-інженерний центр «ЗТЗ-Сервіс» (Запоріжжя);

– 34,21 % у АТ «Український науково-дослідний проектно-конструкторський і технологічний інститут трансформаторобудування» (Запоріжжя), якими опосередковано володіє Євтушенков через АТ ХК «Електрозавод» (Москва).

Разом з тим, Рада нацбезпеки і оборони та Офіс президента вже два місяці «рятують від конфіскації» статки путінського олігарха Аркадія Ротенберга.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Власники фірми з Кривого Рогу, яка свого часу постачало продукцію «Енергоатому», прописані у росії
Росіянин є власником криворізької фірми «з ознаками фіктивності»