Вищий антикорупційний суд (ВАКС) конфіскував статки путінського олігарха Володимира Євтушенкова. Це перше подібне рішення українського суду.

Про це в Telegram повідомив голова «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін.

Йдеться про 17 об’єктів нерухомості та частки Євтушенкова в кількох українських компаніях, а саме:

– 42,09 % у ТОВ «Електрозавод-ВІТ» (Запоріжжя);

– 59,2 % у ТОВ «ІТМ-Україна» (Київ);

– 59,2% у ТОВ «Смарт Диджитал Солюшнс» (Київ);

– 42,09% у ТОВ «Науково-інженерний центр «ЗТЗ-Сервіс» (Запоріжжя);

– 34,21 % у АТ «Український науково-дослідний проектно-конструкторський і технологічний інститут трансформаторобудування» (Запоріжжя), якими опосередковано володіє Євтушенков через АТ ХК «Електрозавод» (Москва).

Рішення ухвалила колегія суддів ВАКС у складі Широкої, Мойсака і Саландяк.

«На росії олігарх Євтушенков володіє концерном, що входить до найбільших оборонних компаній світу і розробляє для ворожої армії системи управління та зв’язку. Водночас, має ще й активи в Україні. 

Сподіваємось, що МАВ. За законом, Євтушенков матиме 5 днів для подачі скарги до Апеляції ВАКС», – йдеться у повідомленні голови “Центру протидії корупції”.

Шабунін зазначає, що ЦПК теж долучився до розробки і ухвалення механізму, за яким конфіскували статки путінського олігарха.

«На цьому не варто зупинятись. Чекаємо на нові позови. 

На черзі – майно Дерипаски, Бабакова, Ротенберга, Фрідмана, Міллєра та інших путінських олігархів», – пише Шабунін.

Як раніше повідомляло «Антикорупційне Придніпров’я», за два місяці, з дати набуття чинності закону про конфіскацію російських активів в Україні, закон так і не було застосовано щодо більш-менш значимих російських активів.

«Проблема навіть НЕ в тому, що кілька уродів в Офісі президента зароблять мільйони, захищаючи інтереси рускіх олігархів. Проблема в тому, що це завадить Україні отримати мільярди доларів з рускіх активів, заморожених США, Британією і т.д. Власне, заради останнього рускі спецслужби і юзають жадібну неадекватність найгіршої частини команди Зеленського», – пише голова ЦПК Віталій Шабунін.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поліція перевіряє криворізький держуніверситет через підозри у підробці документів щодо ремонту
Російська фірма з набору моряків має представництво у Кривому Розі