Україна конфіскувала активи лише в одного російського олігарха, при тому що росіяни володіють в Україні активами загальною вартістю у $ 2,5 млрд. 

Про це повідомив голова «Центр протидії корупції» (ЦПК) Віталій Шабунін.

За його словами, за майже 5 місяців дії закону 2257-IX, який дозволяє конфіскувати ці активи приблизно за місяць після накладення санкцій на особу, конфісковано активи лише одного путінського олігарха – Володимира Євтушенкова.

Усіх інших путінськіх гаманців РНБО та Офіс президента продовжують «не помічати», пише голова ЦПК. 

«У цей же час силовики піаряться на беззмістовних арештах російських активів у рамках кримінальних проваджень.

Чому беззмістовних? Бо в рамках кримінальних проваджень гроші [російських олігархів] Дерипаски, Фрідмана, Ротенберга й КО ми, якщо і заберемо, то найшвидше – роки за чотири. 

Точніше заберемо лише якщо неспроможні ДБР/БЕБ/СБУ/ОГП раптом доведуть провадження до обвинувальних вироків (що, як ви розумієте, малоймовірно). 

Переконаний, що арешти з цих активів знімають значно раніше: як це сталося, наприклад, з Ocean Plaza та ще 20-ма об’єктами Ротенберга», – пише Шабунін. 

Як раніше повідомляло «Антикорупційне Придніпров’я», Вищий антикорупційний суд (ВАКС) конфіскував статки путінського олігарха Володимира Євтушенкова. Це перше подібне рішення українського суду.

Йдеться про 17 об’єктів нерухомості та частки Євтушенкова в кількох українських компаніях, а саме:

– 42,09 % у ТОВ «Електрозавод-ВІТ» (Запоріжжя);

– 59,2 % у ТОВ «ІТМ-Україна» (Київ);

– 59,2% у ТОВ «Смарт Диджитал Солюшнс» (Київ);

– 42,09% у ТОВ «Науково-інженерний центр «ЗТЗ-Сервіс» (Запоріжжя);

– 34,21 % у АТ «Український науково-дослідний проектно-конструкторський і технологічний інститут трансформаторобудування» (Запоріжжя), якими опосередковано володіє Євтушенков через АТ ХК «Електрозавод» (Москва).

Разом з тим, на думку «Центру протидії корупції», Рада нацбезпеки і оборони та Офіс президента вже два місяці «рятують від конфіскації» статки путінського олігарха Аркадія Ротенберга.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Росіянин володіє фірмою у Кривому Розі, яка працює у сфері розваг
Власники фірми з Кривого Рогу, яка свого часу постачало продукцію «Енергоатому», прописані у росії