Подільська окружна прокуратура Києва передала в управління державі (Нацагентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів – АРМА) арештовані корпоративні права російської компанії на близько 300 мільйонів гривень.

Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора.

Також в управління Нацагентства передали комплекс приміщень загальною площею 5 тисяч квадратних метрів та понад 1,5 тисяч гектарів землі.

Слідство встановило, що у столиці та на території інших регіонів здійснює діяльність підприємство, кінцевим бенефіціарним власником якого є російський мільярдер. Відповідно, існує значний ризик у прийнятті керівництвом підприємства рішень на шкоду державній безпеці України.

Відтак, за клопотанням прокуратури суд арештував корпоративні права та майно підприємства.

Досудове розслідування за фактами здійснення інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором, його окупаційною адміністрацією, спрямованих на підтримку держави-агресора, її окупаційної адміністрації чи збройних формувань та на уникнення нею відповідальності за збройну агресію проти України триває.

Як раніше повідомляло «Антикорупційне Придніпров’я», Україна отримала в управління активи пов’язаної з рф «косметичної» фірми на понад два мільярди.

Зокрема, в управління АРМА передали заарештовані активи підприємства з виготовлення побутової хімії у Вінницькій області, повʼязаного з Росією, на понад 2 мільярди гривень.

Серед активів – 100% статутного капіталу компанії в розмірі понад 1,5 мільярди гривень, а також продукція та сировина на понад 500 мільйонів гривень.

Правоохоронці встановили, керівництво підприємства намагалось приховати від націоналізації готову продукцію й сировину. Після початку повномасштабного вторгнення Росії вони розпочали процес виведення з України активів в інтересах російського власника.

«Не маючи на це законних підстав, вони хотіли вивезти її, використовуючи символіку Червоного Хреста», – наголошують у Офісі генерального прокурора.

Через це на початку червня суд арештував корпоративні права «Вінницяпобутхіма» на 1,5 млрд грн, а також вироблену продукцію та сировину вартістю понад 500 млн грн, що зберігаються на складах підприємства.

«Вінницяпобутхім» належить російському олігарху, члену партії «єдіная россія» Володимиру Плесовських.

Компанія «Невська косметика», що належить Плесовських, придбала «Вінницяпобутхім» у 2006 році.

Підприємство випускає такі косметичні та побутові бренди як «Ушастий нянь», Sarma, «Новый жемчуг» та інші.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будівельний експерт «погорів» на хабарі у 240 тисяч за узгодження документів щодо пожежної безпеки
У Дніпрі сервісний центр з ремонту побутової техніки записан на російську компанію