Співробітники Бюро економічної безпеки України спільно з київськими прикордонниками викрили групу осіб, які організували схему продажу автомобілів на території України, завезених під виглядом гуманітарної допомоги.

Про це повідомила пресслужба Бюро економічної безпеки (БЕБ).

З травня порушники завезли близько 30 транспортних засобів. При перетині кордону та проходженні митного контролю зловмисники надавали гарантійні листи від військових частин та громадських організацій щодо сприяння у швидкому оформленні у зв’язку крайньою потребою у даному автомобілі.

Детективи БЕБ встановили, що основними каналами збуту автомобілів були популярні інтернет платформи оголошень та спеціально створений телеграм канал. Також вони продавалися на авто стоянці біля їх офісу у Києві. 

З’ясовано, що замість безкоштовної передачі автомобілів, як це передбачено документами, псевдоволонтери продавали їх у тому числі й військовослужбовцям за готівку, при цьому підписували фіктивні акти прийому-передачі. Розраховуватися за товар можна було криптовалютою та доларами США тощо.

За результатами санкціонованих обшуків вилучено 7 автомобілів, які були ввезені на територію України як гуманітарна допомога. Наявні на майданчику автомобілі зловмисники оцінили в 1,5 мільйони гривень, відповідно до своєї таблиці вартості. Транспортні засоби будуть передані для потреб ЗСУ.

Також вилучили фінансово-господарські документи та комп’ютерну техніку, печатки, мобільні телефони, чисті аркуші паперу з відтисками печаток багатьох підприємств, акти прийому-передачі авто тощо. 

Досудове розслідування у кримінальному проваджені за ознаками правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 201-2 (продаж товарів гуманітарної допомоги або використання благодійних пожертв, безоплатної допомоги з метою отримання прибутку) та ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків) здійснюють детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України за сприяння Державної прикордонної служби України. 

Нагадаємо, нещодавно співробітники Бюро економічної безпеки України спільно з працівниками СБУ передали товари подвійного та військового призначення, амуніцію тощо загальною вартістю 15 млн грн військовим частинам України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

У Дніпрі поліція підозрює чиновників у списанні коштів на ремонт дитсадків
Власник дніпровської фірми з торгівлі непродовольчими товарами прописаний у росії