Співробітники Бюро економічної безпеки України спільно з працівниками СБУ передали товари подвійного та військового призначення, амуніцію тощо загальною вартістю 15 млн грн військовим частинам України. 

Про це повідомила пресслужба Бюро економічної безпеки (БЕБ). 

Зазначені товари були виявлені у зловмисників, які організували схему з імпорту товарів під виглядом гуманітарної допомоги. Йдеться про бронежилети, плитоноски, шоломи, розгрузки, підсумки, аптечки, прилади нічного бачення, оптичні прилади тощо.

За даними слідства, група осіб під час дії воєнного стану, щоб уникнути мобілізації, виїхала за межі держави за підробленими документами.

Вони збирали кошти у родичів військових ЗСУ, тероборони та волонтерів для закупівлі за кордоном товарів, які мали безкоштовно передавати в Україні військовим частинам, благодійним організаціям, тощо. 

Товари завозили в Україну під виглядом гуманітарної допомоги, проте потім продавали їх через соціальні мережі за завищеними цінами підприємствам, установам, організаціям та громадянам.

«Порушники, своєю діяльністю дискредитували інститут благодійництва та волонтерської діяльності», – зазначають в БЕБ.

До злочинної діяльності були залучені деякі благодійні фонди та товариства. 

Таким чином зловмисники, з метою власної наживи, умисно ухилилися від сплати ввізного мита та податку на додану вартість в розмірі 23 млн грн. Загальна орієнтовна вартість реалізованої продукції становить майже 72 млн грн. 

За результатами санкціонованих обшуків приміщень, які використовували зловмисники, співробітники БЕБ вилучили товари подвійного та військового призначення, документи що підтверджують протиправну діяльність та факти ввезення товарів в Україну під виглядом гуманітарної допомоги. Також вилучено готівкові кошти у сумі понад 3,3 млн грн. в еквіваленті. 

Тож, правоохоронці припинили протиправну схему постачання на територію України товарів військового та подвійного призначення під виглядом гуманітарної допомоги з використанням підроблених документів.

Нагадаємо, йдеться про мешканців Дніпропетровської області. 

Ще на початку червня організатору схеми було повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів) Кримінального кодексу України.

Двом учасникам кримінального провадження наразі повідомлено про підозру за ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) та за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів) Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування кримінального провадження здійснюється працівниками Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України спільно зі Службою безпеки України за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Російська фірма, яка допомагає онлайн-казино рекламуватися, зареєстрована у Дніпрі
Стали відомі подробиці справи про продаж волонтерами бронежилетів, які мали бути передані військовим