Через дії бухгалтера та заступниці начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області держава недоотримала мільйони гривень податків від одного з найбільш промислових підприємств міста Кривий Ріг.

Про це повідомила пресслужба прокуратури Дніпропетровської області. 

Бухгалтеру підприємства повідомили про підозру в ухиленні від сплати податків (ч. 3 ст. 212 КК України), а вже ексчиновниці – в службовій недбалості, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Зокрема, підприємство мало сплатити екологічний податок за розміщення відходів у спеціально відведених місцях, забруднення атмосферного повітря та водних об’єктів.

Після проведення планово-документальної перевірки заступниця начальника податкової інспекції, незважаючи на вказані порушення на підприємстві, прийняла рішення щодо несплати вказаного податку у повному обсязі.

Внаслідок вказаних дій державі спричинено збитки у сумі понад 100 мільйонів гривень.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі Територіального управління Держбюро розслідувань.

Як раніше повідомляло «Антикорупційне Придніпров’я», податківці Дніпропетровщини під час повномасштабного нападу рф намагалися вкрасти понад 240 мільйонів гривень.

За даними слідства, до організації протиправної діяльності причетні декілька чинних посадовців Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області.

Вони налагодили злочинний механізм незаконного привласнення активів українських компаній та подальшої їх передачі на підконтрольні фірми у вигляді реєстраційного ліміту ПДВ (податку на додану вартість).

Для реалізації оборудки її організатори, на підставі підроблених документів, отримували електронні підписи керівників підприємств з тимчасово окупованих районів Херсонської, Запорізької, Донецької та Харківської областей, за допомогою яких здійснювали несанкціоноване втручання в електронні системи Державної податкової Служби. 

Таким чином, вони незаконно одержували «інструментарій» для безпідставного переведення сум реєстраційних лімітів ПДВ на баланс підконтрольних фірм.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Росіянин володіє підприємством у Дніпрі, яке правоохоронці називали «фіктивним»
Розслідування щодо крадіжок на будівництві тролейбусної лінії у Дніпрі продовжили ще на півроку