За два місяці, з дати набуття чинності закону про конфіскацію російських активів в Україні, закон так і не було застосовано щодо більш-менш значимих російських активів. 

Про у Телеграм повідомив голова правління громадської організації «Центр протидії корупції» (ЦПК).

Він зазначив, що ЦПК був одним з розробників закону, тож зовсім скоро їхня організація розпише, хто саме і як блокує його застосування. 

«Проблема навіть НЕ в тому, що кілька уродів в Офісі президента зароблять мільйони, захищаючи інтереси рускіх олігархів. Проблема в тому, що це завадить Україні отримати мільярди доларів з рускіх активів, заморожених США, Британією і т.д. Власне, заради останнього рускі спецслужби і юзають жадібну неадекватність найгіршої частини команди Зеленського», – пише голова ЦПК.

Він нагадав, що в російських олігархів, як от, наприклад, в Олега Дерипаски, немає проблем з їхніми активами в Україні. 

«Пост на правах попередження. Між ним і великим матеріалом ми дамо владі час, аби та хоча би почала конфіскацію активів рускіх олігархів. Татаров/Єрмак, зробіть так, щоб нам в ЦПК не було що писати на цю тему», – звернувся він до заступника керівникаа Офісу президента України Олега Татарова та керівника Офісу президенту Україні Андрія Єрмака. 

Нагадаємо, Україна має чотири можливі напрями конфіскації активів росії та пов’язаних із нею компаній.

Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська під час всеукраїнського телемарафону. 

Перший напрям – конфіскація такого майна за рішенням суду. Так відбулося з активами кума путіна віктора медведчука. Суд наклав арешт на майно в межах кримінального провадження судом.

Другий напрям – через новий закон про конфіскацію російських активів, який вже надісланий на підпис президентові (про нього йдеться у новині вище).

Третій напрям – закон, який вже діє – про націоналізацію майна російської держави. Мова йде про Сбербанк і його активи та про Промінвестбанк.

Четвертий та найпростіший напрям – конфіскація майна у зв’язку з воєнним станом. 

«Але цей шлях є небажаним. Така конфіскація не потребує ніякої аргументації, але тоді виникає обов’язок компенсувати вартість. Тому поки що він не використовується», – каже міністр юстиції Денис Малюська.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поліція: на ремонтах шкіл і дитсадків Дніпра навесні цього року могли привласнити бюджетні кошти
Москвич, який у соцмережах виступає проти путінської війни в Україні, володіє «Фабрикою сайтів» у Дніпрі