Дзержинський районний суд Кривого Рогу дозволив слідчим поліції провести огляд комплексу будівель та споруд Державного університету економіки і технологій.

20 липня 2022 року поліція відкрила кримінальне провадження за статтею про службове підроблення (ч. 1 ст. 366 КК України). 

За даними слідства, у грудні 2021 року службові особи університету склали та видали завідомо неправдиві офіційні документи з метою приховання обсягу виконаних робіт.

Правоохоронці встановили, що 3 грудня 2021 року Державний університет економіки і технологій уклав з ТОВ «Рута-АВГ» (код: 37464800) договір на «Капітальний ремонт з термомодернізації системи опалення та фасадів комплексу будівель за адресою м. Кривий Ріг, вул. Медична, 16».

Управління західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області проаналізувало вказану закупівлю і склало висновок про результати моніторингу.

Під час аналізу експерти встановили, що держуніверситет не оприлюднив обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі на відповідному веб-сайті. Що є порушенням. 

Крім того, завдяки пошуково-аналітичній системі «.007» правоохоронці встановили, що Державним університетом економіки і технологій перерахував 2,5 мільйони гривень на підставі актів виконаних робіт, складених з 21.12.2021 по 24.12.2021 у стислі строки після укладення договору. Це може свідчити про внесення недостовірних відомостей до офіційних документів з метою приховання виконаних робіт. 

Тобто, за документами, в університеті виконали за чотири дні робіт на 2,5 мільйони гривень.

Слід зазначити, що з Фонду розвитку закладів фахової передвищої та вищої освіти криворізькому держуніверситету виділили півтора мільйони гривень на 2021 рік.

Як раніше повідомляло «Антикорупційне Придніпров’я», поліція підозрює, що на ремонтах шкіл і дитсадків Дніпра навесні цього року могли привласнити бюджетні кошти.

Правоохоронці зазначають, що фірма та приватні підприємці не надали дозвільні документи, не підтвердили відповідні кваліфікації щодо проведення певних видів робіт та відповідно не могли надавати передбачені договором послуги в необхідних обсязі та якості. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Посадовці Дніпропетровського облуправління рятувальників «погоріли» на хабарах
Вищий антикорсуд конфіскував українські активи путінського олігарха Євтушенкова