Європейський Союз змінить свої санкції проти російської федерації, дозволивши розморозити деякі кошти провідних російських банків, які можуть знадобитися для усунення вузьких місць у світовій торгівлі продуктами харчування та добривами.

Про це повідомляє видання Delo.ua з посиланням на Reuters.

Зазначається, що цей крок стався на тлі критики з боку африканських лідерів щодо негативного впливу санкцій на торгівлю, яка, можливо, посилила дефіцит, головним чином спричинений вторгненням росії в Україну та блокуванням нею портів у Чорному морі.

Згідно зі зміненим положенням, яке, як очікується, буде прийнято представниками ЄС у середу, країни Євросоюзу зможуть розморозити раніше заблоковані економічні ресурси, що належать провідним російським кредиторам ВТБ, Совкомбанку, Новикомбанку, Банку ФК «Відкриття», ВЕБ, Промсвязьбанк і банк Росія, йдеться в документі.

Крім того, згідно з новими санкціями, які будуть прийняті в середу, Сбербанк, найбільший російський банк, також підлягає заморожуванню його активів, за винятком ресурсів, необхідних для торгівлі продуктами харчування, повідомив виданню Reuters чиновник ЄС.

Відповідно до переглянутих санкцій, ЄС також планує сприяти експорту продовольства з російських портів, які трейдери припинили обслуговувати після санкцій ЄС, незважаючи на заходи, які прямо звільняють експорт продовольства.

Зазначимо, зараз в ЄС працюють над сьомим пакетом санкцій проти країни-агресора РФ. Європейська комісія заявила про плани заборонити імпорт російського золота, але наразі ювелірні вироби залишили поза переліком підсанкційних товарів.

Нагадаємо, Україна уперше виключила з кандидатів на санкції особу, що звільнилась із посади та публічно засудила російський режим.

Особа, яка раніше була ідентифікована НАЗК як кандидат на санкції та опублікована на вебсайті «Війна&санкції», звернулась до агентства з проханням, щоб її виключили зі списку. 

Через війну ця особа засудила путінський режим та звільнилася з посади члена правління однієї з найбільших державних компаній рф.

Ця компанія входить до десятки найбільших за виручкою у сфері енергетики. Вона сплачує величезні суми податків до російського бюджету, чим фактично фінансує тероризм — вбивства українців під час війни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Українців закликають надсилати дані щодо кандидатів на посаду членів Вищої ради правосуддя
Що таке «ЕДС»?