Етична рада запропонувала громадськості надсилати будь-яку інформацію щодо кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя (ВРП) за суддівською квотою.

Про це у Facebook повідомила Етична рада.

«На даний час Етична рада проводить та інформацію з відкри відбір 46-ти нових кандидатів на посади члена Вищої ради правосуддя від з’їзду суддів України. Рада розглядає, вивчає та аналізує подані кандидатами документитих джерел», – йдеться у повідомленні.

Громадськість просять надсилати інформацію та матеріали, які можуть бути використані для встановлення відповідності критеріям професійної етики та доброчесності, на офіційну електронну адресу [email protected] або заповнити форму на офіційному веб-сайті.

Зі списком кандидатів на посаду члена ВРП від з’їзду суддів України можна ознайомитися на сайті Вищої ради правосуддя за посиланням.

Етична рада, яка збирає дані щодо кандидатів, утворена для допомоги органам, що обирають (призначають) членів Вищої ради правосуддя, у встановленні відповідності кандидатів критеріям професійної етики та доброчесності.

На 8 посад у Вищій раді правосуддя за суддівською квотою претендує 60 суддів або суддів у відставці. 

До цього Етична рада провела співбесіди з 12 кандидатами. Пакети двох кандидатів визнані такими, що не відповідають вимогам. Тож, лишилося 46 кандидатів. 

Вища рада правосуддя складається з двадцяти одного члена, з яких десятьох — за суддівською квотою, двох — призначає Президент України, двох — обирає Верховна Рада України, двох — обирає з’їзд адвокатів України, двох — обирає всеукраїнська конференція прокурорів, двох — обирає з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ.

У новині йдеться саме про членів ВРП за суддівською квотою.

Вища рада правосуддя (ВРП) — орган, який, серед іншого, має формувати доброчесний та високопрофесійний корпус суддів в Україні.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила Антикорупційну стратегію України до 2025 року.

Антикорупційна стратегія, у першу чергу, покликана значно зменшити рівень корупції у сферах, які українці вважають найбільш корумпованими, а саме це: митна справа та оподаткування; суди та органи правопорядку; державне регулювання економіки; будівництво і земельні відносини; сектор оборони; охорона здоров’я; соціальний захист. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Бюро економбезпеки ініціювало арешт майна російського мільйонера на 400 млн грн
Євросоюз хоче пом'якшити санкції проти російських банків