Етап масової конфіскації майна величезної кількості зрадників, яке наразі заблоковано і заарештовано, може початися до кінця літа.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону повідомив міністр юстиції України Денис Малюська. 

«Зараз майно величезної кількості зрадників заблоковано, заарештовано. Вони не можуть його продавати і відчужувати. Етап масової конфіскації ми очікуємо десь ближче до кінця літа», – сказав Малюська. 

За його словами, зараз процеси щодо вилучення майна осіб, які працювали з російською федерацією, сприяли агресії, або підтримували агресію, скоро розпочнуться. 

«Проблема в тому, що не можемо сьогодні побігти в суд і починати відбирати майно, тому що до суду потрібно пройти кілька кроків. В першу чергу, потрібні нові санкції РНБО. Власне, цей процес так само вже запущений. Уряд вже запропонував РНБО починати накладати нові санкції, які стануть підставою для нашого звернення потім до суду і відібрання майна. Поки що, ми знаходимося на етапі відібрання майна проросійських партій», – пояснює міністр юстиції. 

Нагадуємо, 20 червня суд заборонив діяльність партії «Опозиційна платформа – За життя». Це вже 11 політична партія, яку протягом останніх 10 днів було заборонено судом за позовом Мінюсту.

«Нагадаю, як наслідок таких заборон: усі активи таких партій переходитимуть в дохід держави. Це теж, по суті, колабораціонізм, тільки трішки в іншому форматі. Те саме буде відбуватися з колаборантами (громадянами і юридичними особами), які сприяли і сприяють російській окупації. Ми поводимося жорстко, але в межах міжнародних норм і права», – каже Денис Малюська. 

Раніше «Антикорупційне Придніпров’я» повідомляло, як будуть відбирати російські активи в Україні за новим алгоритмом.

Нова модель відбирання російських активів буде складатися з чотирьох кроків.

Про це в ефірі 24 каналу повідомив міністр юстиції Денис Малюська. 

За його словами, нова модель відібрання активів передбачає такий алгоритм дій:

  • прийняття рішення РНБО про вилучення тих чи інших активів;
  • зібрання необхідних доказів правоохоронними органами;
  • подання Мін’юстом заяви до Вищого антикорупційного суду; 
  • прийняття судом рішення про звернення активів у дохід держави.

«Цей ланцюжок довгенький, але це пояснюється, знову ж таки, необхідністю дотримання міжнародних стандартів. Адже ми відрізняємось від російських загарбників, які зневажають будь-яке право», – наголошує Денис Малюська.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Росіяни володіють фірмою у Дніпрі, яка займається виробництвом пива та інших напоїв
Громадянка росії володіє логістичною фірмою у Дніпрі