СБУ ініціювала арешт активів білоруської паливної компанії, що причетна до фінансування агресії рф.

Про це повідомила пресслужба відомства. 

Серед арештованих активів – корпоративні права та банківські рахунки загальною вартістю майже 20 млн грн.

За даними Служби безпеки, ця мережа спеціалізується на оптовій торгівлі різними видами палива. За останній рік вона експортувала до України товарів на майже 20 млрд грн. Компанія мала серед засновників білоруські державні підприємства, закуповувала сировину в рф і сплачувала податки до бюджетів обох країн.  

Зважаючи на це, мережа має безпосереднє відношення до фінансування агресії рф проти України. 

Всі арештовані активи передані в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). 

За даними джерел «Економічної правди», мається на увазі білоруська нафтова компанія, засновниками якої є ЗАТ «Білоруська Нафтова Компанія» та Республіканське Унітарне Підприємство «Виробниче Об’єднання «Бєлоруснафта».

Нагадаємо, в Україні арештували корпоративні права «Моршинської» російського олігарха Фрідмана на 53,4 мільйона гривень.

Слідство встановило, що підприємство через кіпрські компанії належить олігарху з росії. За даними слідства, російські бізнесмени за фіктивними угодами планували вивести зі своєї власності активи, розташовані на території України.

За відкритими даними одного із консалтингових агентств, орієнтовна ринкова вартість бренду в 2021 році становила понад 10 млрд гривень.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчиненого російським олігархом та бізнесменами, проводять детективи Бюро економічної безпеки України. Оперативний супровід здійснює Департаменту стратегічних розслідувань нацполіції України. 

Міхаіл Фрідман (народився у Львові) – російський підприємець, мільярдер, радянський інженер металургійного виробництва. Співвласник та голова наглядової ради консорціуму «Альфа-Груп».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Громадянин росії є партнером брата відомого дніпровського бізнесмена Валерія Шамотія
Громадянка країни-агресора є співзасновницею підприємств у Дніпрі, які займаються обробкою металів