Співробітники Бюро економічної безпеки України (БЕБ) забезпечили накладення арешту на корпоративні права компанії з виробництва та реалізації мінеральної води.

Про це повідомляє пресслужба відомства. 

Слідство встановило, що підприємство через кіпрські компанії належить олігарху з росії. За даними слідства, російські бізнесмени за фіктивними угодами планували вивести зі своєї власності активи, розташовані на території України.

Ухвалою слідчого судді накладено арешт на корпоративні права компанії (цінні папери та грошові кошти, які є частками статутного капіталу підприємства) на загальну суму 53,4 млн грн.

Спробу виведення активів з власності російського олігарха упереджено.

За даними «Економічної правди», йдеться про компанію з виробництва та реалізації мінеральної води «Моршинська», яка належить російському олігарху Міхаілу Фрідману.

За відкритими даними одного із консалтингових агентств, орієнтовна ринкова вартість бренду в 2021 році становила понад 10 млрд гривень.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчиненого російським олігархом та бізнесменами, проводиться детективами Бюро економічної безпеки України. Оперативний супровід здійснює Департаменту стратегічних розслідувань нацполіції України. 

З метою всебічного розслідування організовано взаємодію із Держфінмоніторингом, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку та Державною податковою службою України.

Досудове розслідування триває.

Міхаіл Фрідман (народився у Львові) – російський підприємець, мільярдер, радянський інженер металургійного виробництва. Співвласник та голова наглядової ради консорціуму «Альфа-Груп».

Нагадаємо, до цього суд арештував активи кіпрської компанії російських власників Альфа-Банку Україна на 12,4 млрд грн.

За даними слідства, російський олігарх та бізнесмени, використовуючи схему із фіктивними угодами, легалізували активи кіпрських компаній на загальну суму 1 мільярд 100 мільйонів гривень.

Детективи Бюро економічної безпеки також встановили, що кіпрське підприємство використовує рахунок в цінних паперах відкритий у фінансовій установі. Наразі є підстави вважати, що цінні папери, які знаходяться на рахунку, набуті шляхом використання фіктивних правочинів, відповідно вони є речовими доказами.

Рішенням суду накладено арешт на активи кіпрських компаній на загальну суму понад 12,4 мільярда гривень.

Джерело фото WoMo.ua.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Партнер Мішалова володіє разом з громадянином росії підприємством у Новомосковську
Співвласником фірми, якою до обрання керував нардеп від «Слуги народу», є громадянин країни-агресора