Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) ідентифікувало фізичних та юридичних осіб, які причетні до агресії проти України, для накладення на них санкцій в Україні. 

Про це повідомляє пресслужба агентства. 

У списку зазначені дані про понад 12 тисяч громадян та 3 тисячі підприємств.

Дані через Службу безпеки України передали Раді національної безпеки та оборони.

Завдяки новому закону про підвищення ефективності санкцій, який набув чинності 25 травня, у разі запровадження санкцій активи цих осіб в Україні зможуть бути конфісковані для фінансування Збройних сил України під час війни та відбудови нашої держави після перемоги України.

«З початку війни НАЗК допомогає нашим дипломатам у ідентифікації осіб, на яких мають бути накладені міжнародні санкції. На жаль, поки що наші міжнародні колеги досить повільно рухаються в накладенні санкції на поплічників путіна, обмежуючись лише тисячею осіб у кожній із юрисдикцій. Впровадження масштабного санкційного пакету в Україні стане потужним поштовхом для розширення санкцій проти осіб, які сьогодні допомагають керівництву рф вбивати українців», — сказав Голова НАЗК Олександр Новіков.

Поміж осіб, на яких запропоновано накласти санкції в Україні, також є громадяни західних країн: колишній канцлер Федеральної Республіки Німеччини, а до недавнього й голова ради директорів ПАТ НК «РОСНЄФТЬ» Герхард Шредер, британський журналіст та колишній співробітник російських державних телеканалів «RT» та «Звезда» Грем Філліпс і відеожурналіст, колишній моряк ВМС США Патрік Ланкастер. Усі вони просувають наративи, узгоджені з російською пропагандою війни.

Нагадаємо, що переглянути повний список кандидатів на міжнародні санкції,  а також повідомити про їх активи можливо на порталі «Війна&санкції».

Як раніше повідомляло «Антикорупційне Придніпров’я», президент України Володимир Зеленський підписав закон «щодо підвищення ефективності санкцій, пов’язаних з активами окремих осіб».  

Закон встановлює новий вид санкцій для осіб, які  в той чи інший спосіб підтримують агресію окупантів проти України. Активи таких осіб зможуть стягувати в дохід держави. Визначено чіткі критерії, за якими особа може бути віднесена до кола тих, на кого поширюється дія такої санкції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

ОГХК очолив Владислав Іткін, рейдер з великим стажем
Громадянину росії належить завод з виробництва солодкої вати на Дніпропетровщині