Президент України Володимир Зеленський підписав закон «щодо підвищення ефективності санкцій, пов’язаних з активами окремих осіб».  

Про це повідомили в Офісі президента.

Закон встановлює новий вид санкцій для осіб, які  в той чи інший спосіб підтримують агресію окупантів проти України. Активи таких осіб зможуть стягувати в дохід держави. Визначено чіткі критерії, за якими особа може бути віднесена до кола тих, на кого поширюється дія такої санкції.

Відповідальним за пошук активів і звернення до суду буде Міністерство юстиції України, яке має організувати роботу з виявлення та розшуку таких, що підлягають блокуванню, активів фізичних та юридичних осіб, вказаних у рішеннях Ради національної безпеки i оборони України.

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) буде розглядати справи про застосування санкції у вигляді стягнення активів у дохід держави. 

Зауважимо, що 21 квітня 2021 року Верховна Рада проголосувала за цей закон, однак Володимир Зеленський повернув його зі своїми пропозиціями до парламенту для повторного розгляду в сесійній залі. Після ухвалення закону з поправками глава держави підписав документ.

Як раніше повідомляло «Антикорупційне Придніпров’я», Україна має чотири можливі напрями конфіскації активів росії та пов’язаних із нею компаній.

Перший напрям конфіскації – через зазначений вище закон.

За словами міністра юстиції України Дениса Малюські, рішення про конфіскацію прийматиме Вищий антикорупційний суд (ВАКС) на підставі кілька десятків критеріїв, за якими будуть визначати осіб, які потраплять під санкції, в тому числі санкції у вигляді стягнення майна у дохід держави. При цьому перехід майна у власність держави відбуватиметься досить швидко – протягом місяця після зібрання документів, які підтверджують російську власність та зв’язок і підтримку держави-агресора.

Другий напрям – конфіскація такого майна за рішенням суду.

Другий напрям – через зазначений вище закон про конфіскацію російських активів, який вже підписав президент.

Третій напрям – закон, який вже діє – про націоналізацію майна російської держави.

Четвертий та найпростіший напрям – конфіскація майна у зв’язку з воєнним станом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Громадянка росії є співзасновницею мережі аптек на Дніпропетровщині
Прессекретарка «ОПЗЖ» на Дніпропетровщині збирає гроші на «вєщі для бита»