Українського гіганта з видобутку титанової сировини, напевно, хочуть «помножити на ноль».

Акционерне товариство «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК, код 36716128), яке позаторік отримало півмільярда гривень прибутку, а в 2021-му – майже 600 млн прибутку, два місяця тому очолив Іткін Владислав Йосипович.

У зв’язку з воєнним станом, нагадаємо, парламент прийняв закон, за яким на посади керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки особи призначаються без конкурсного відбору.

09 квітня 2022 р. розпорядженням № 278-р прем’єр-міністр України Денис Шмигаль вирішив:

«Погодитися з пропозицією Фонду державного майна щодо тимчасового покладення виконання обов’язків голови правління акціонерного товариства «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» на заступника начальника філії «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» зі стратегії розвитку бізнесу Іткіна Владислава Йосиповича».

Одне з наших джерел пам’ятає цю особу як рейдера, через якого у 2008 році в нього рейдернули підприємство ТОВ «Буддеталь» у Вільногірську. Юрій Богдан розповідає:

«Дивіться, послужний список.

Він (Іткін – равт.) з’явився у нас в місті Вільногірську з нізвідки. Згідно статуту головою правління на ТОВ «Буддеталь» міг бути лише акціонер, якого обрано на зборах акціонерів. Тим не менш, Іткіна держреєстраторка зареєструвала керівником «Буддеталі». Його бандити поставили головою «Буддеталі», щоб наше підприємство «помножити на ноль». Що й відбулося.

Потім він «спливає» у Новомосковську – також головою правління на заводі (ТОВ «Новомосковський завод залізобетонних та електротехнічних виборів» – авт.). Попередній директор зник за загадкових обставин – у СБУ мені сказали. 

І Іткін став головою правління, хоча він не міг бути головою правління, бо там у однієї особи було 100% заводу. Той завод теж «помножили на ноль».

…Торік Іткін попрацював недовго на стратегічному заводі «Вільногірський гірничо-металургійний комбінат» у відділі збуту – і відразу став головою заводу.

Тепер головою корпорації UMCC (англ. аббр.: «Об’єднана гірничо-хімічна компанія») його поставили, напевно, щоб і її «помножити на ноль».

Півроку тому відомий економічний журналіст України Сергій Лямець написав блог «Містер Іткін в тилу ОГХК». Там він глузує з «хитромудрого рекрутингового механізму» ОГХК: ВГМК очолив Владислав Іткін, засновник компанії-прокладки «Керамплюс», яка викупає в ВГМК титанову сировину «за безцінь». Сергій Лямець пише:

«…Новий менеджмент ОГХК розірвав контракти з цілою низкою споживачів титанової сировини у світі. Натомість з’явилася структура «Керамплюс». На перший погляд – класична прокладка родом з 1990-х. Методи роботи також виявилися схожими на класичну корупцію з бандитським душком. 

Майже одразу «Керамплюс» отримав статус пріоритетного покупця продукції ОГХК. Посередник викуповував продукцію за безцінь, щоб потім перепродати у невідомому напрямку.

Але вся геніальність рекрутингової технології виявилася на другому етапі, коли 3 вересня 2020 Пітер Девіс ввів у штат Вільногірського комбінату Владислава Іткіна – засновника компанії «Керамплюс». Схема, яка виглядала як банальна корупція, насправді виявилася хитромудрим рекрутинговим механізмом переманювання висококласних топ-менеджерів до державної ОГХК.

У наш час, коли держкомпаніям стає дедалі складніше конкурувати з приватним бізнесом, Фонд держмайна підтримує такі управлінські рішення, як 3G. Ми маємо намір інтегрувати практику найму співробітників з різних «прокладок», щоб посилювати штат інших компаній, які працюють під контролем ФДМ.

Такі спецоперації завдають прокладкам гарантованого смертельного удару. Своїм блискучим рішенням Пітер Девіс (тодішній гендиректор ОГХК – авт.) начебто вирвав зі стебла «Керамплюса» головний ген успіху – і після цього, позбавлений свого основного ідеолога, бур’ян «Керамплюса» гарантовано загине. Таким чином, найм співробітника «прокладки» – це насправді sophisticated anti-corruptional technology. Втішно, що ОГХК знаходиться на вістрі AntiCorr-KPI».

Нагадаємо, ОГХК створена у 2014 році, коли Кабмін розірвав договір оренди з компанією Дмитра Фірташа майнових комплексів ВГМК та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату (ІГЗК, Житомирська обл.). 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Два росіянина володіють частками в підприємстві, яке постачало продукцію Запорізькій АЕС
НАЗК виявило 12 тисяч громадян та 3 тисячі підприємств, активи яких можна вилучити на користь України