Прокуратура спільно з СБУ викрила незаконну схему постачання в Україну мінеральних добрив з російської федерації в обхід застосованих Радою національної безпеки та оборони обмежувальних заходів.

Про це у Facebook повідомила Київська міська прокуратура. 

Як встановило слідство, громадянин російської федерації зареєстрував в Україні декілька підприємств та здійснював керівництво ними за допомогою призначених керівників, також громадян рф.

Службові особи зазначених підприємств протягом 2020-2022 років підробляли документи на імпорт продукції підсанкційних виробників. Це дозволило їм ввезти в Україну та реалізувати мінеральних добрив та кормових добавок на суму понад 300 млн грн.

У ході санкціонованих обшуків, проведених в регіонах України, слідчі виявили та вилучили документи, які підтверджують протиправну діяльність, а також мінеральні добрива та кормові добавки, у тому числі виробництва російських компаній, загальним обсягом понад 6,4 тисячі тонн. 

За рішенням суду на вилучені документи та виявлену продукцію накладено арешт. Загальна сума арештованих активів становить близько 150 млн гривень.

Досудове розслідування триває (за ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 366 КК України). Правоохоронці проводять необхідні слідчі дії з метою швидкого, повного та неупередженого розслідування, притягнення винних осіб до передбаченої законом відповідальності.

Нагадаємо, на Дніпропетровщині заарештували активи підприємства, яке постачало продукцію для армії росії.

«Виготовлена продукція великими партіями надходила до країни-агресора та використовувалася у авіаційній, ракетній та інших військових галузях», – зазначають в прокуратурі. 

Справу відкрили за статтею про фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни меж території або державного кордону України, за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 110-2 КК України).

В ході обшуків на підприємстві правоохоронці вилучили офіційну та чорнову фінансово-господарську документацію, комп’ютерну техніку, печатки, виготовлену продукцію.

В межах кримінального провадження суд заблоковав виведення всіх грошових активів підприємства до рф, накладено арешти на вилучене майно та активи на десятки мільйонів гривень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

ДніпроTV, яке «піарить» Філатова і Корбана, хоче витратити 800 тисяч на рекламу в соціальних мережах
Суд арештутвав власність групи компаній російської «Татнефті» в Україні