Печерський районний суд Києва обрав колишньому президенту Віктору Януковичу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою (заочно).

Про це повідомило Державне бюро розслідувань.

Слідчі Державного бюро розслідувань встановили, що колишній президент України підписав у 2010 році Угоду між Україною та рф з питань перебування чорноморського флоту російської федерації на території України розуміючи, що він діє на шкоду суверенітету країни.

Встановлено, що зміст та умови цієї угоди були нав’язані у москві президентом рф дмитром медвєдєвим.

Віктор Янукович створив умови для продовження перебування чорноморського флоту рф на території України на 25 років, що сприяло нарощуванню (замість виведення) військової техніки та особового складу збройних сил держави агресора в Україні, які були використані під час окупації АР Крим та міста Севастополя у 2014 році.

Усупереч ч. 3 ст. 4 Закону України «Про міжнародні договори України» проєкт угоди перед підписанням навіть не пройшов правової експертизи.

Слідчі ДБР отримали оригінали документів, які свідчать про цілеспрямовані дії вищих посадових осіб України на шкоду суверенітетові та територіальній цілісності нашої держави за вказівкою вищого керівництва рф.

Ці вчинки здійснювались за попередньою змовою групою осіб колишнім прем’єр-міністром України Миколою Азаровим з тодішнім президентом України Віктором Януковичем. Обидва в межах даного кримінального провадження оголошені в розшук.

Обрання Віктору Януковичу заочного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою надасть підстави ініціювати питання про здійснення спеціального досудового розслідування.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Нагадаємо, що 19 травня 2022 року, за клопотанням ДБР Печерський суд Києва обрав колишньому президенту Віктору Януковичу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою (заочно) за підозрою в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України (ч. 2 ст. 332 КК України).

Як раніше повідомляло Антикорупційне Придніпров’я, президент України підписав закон про конфіскацію активів за підтримку агресії РФ.

Закон встановлює новий вид санкцій для осіб, які  в той чи інший спосіб підтримують агресію окупантів проти України. Активи таких осіб зможуть стягувати в дохід держави. Визначено чіткі критерії, за якими особа може бути віднесена до кола тих, на кого поширюється дія такої санкції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

У Кривому Розі комунальне підприємство хотіло закупити рентгенологічне обладнання за завищеною ціною
Ліквідоване російське акціонерне товариство все ще значиться власником частки в криворізькому ТОВ