Україна має чотири можливі напрями конфіскації активів росії та пов’язаних із нею компаній.

Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська під час всеукраїнського телемарафону. 

Перший напрям – конфіскація такого майна за рішенням суду. Так відбулося з активами кума путіна віктора медведчука. Суд наклав арешт на майно в межах кримінального провадження судом. Майно, вказане в переліку ухвали суду передали в управління Агентству з Розшуку та Менеджменту Активів (АРМА), звідки їх передали в управління державній компанії за спрощеною процедурою через розпорядження Кабінету Міністрів. Управителем стане одна з компаній “Нафтогазу”.

Другий напрям – через новий закон про конфіскацію російських активів, який вже надісланий на підпис президентові. Відповідно до нього, рішення про конфіскацію прийматиме Вищий антикорупційний суд (ВАКС) на підставі кілька десятків критеріїв, за якими будуть визначати осіб, які потраплять під санкції, в тому числі санкції у вигляді стягнення майна у дохід держави. При цьому перехід майна у власність держави відбуватиметься досить швидко – протягом місяця після зібрання документів, які підтверджують російську власність та зв’язок і підтримку держави-агресора.

Третій напрям – закон, який вже діє – про націоналізацію майна російської держави. Мова йде про Сбербанк і його активи та про Промінвестбанк.

Четвертий та найпростіший напрям – конфіскація майна у зв’язку з воєнним станом

«Але цей шлях є небажаним. Така конфіскація не потребує ніякої аргументації, але тоді виникає обов’язок компенсувати вартість. Тому поки що він не використовується», – каже міністр юстиції Денис Малюська. 

Він додає, що реальні кроки щодо конфіскації російських активів в Україні стануть гарним прикладом для міжнародної спільноти зробити теж саме. 

Як раніше повідомляло Антикорупційне Придніпров’я, загалом в Україні арештували майна, яке пов’язане з росією та білоруссю, на понад 30 мільярдів гривень. Йдеться про активи, пов’язані з російською федерацію та білоруссю, які проводили якісь незаконні операції на території України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підприємство, співзасновником якого є громадянин рф, постачало продукцію ПівденМашу
Дніпропетровська обласна військова адміністрація озброїла бандитів